Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 17:10
 
2020 ile söyleşi
Biraz geç de olsa, geçenlerde hoş geldine gittim 2020'ye. Söyleştik. Şuradan buradan konuşurken lafı kendisinden ne beklediğimize getireceğimi anladı ki, eliyle dur işareti yaptı.
Köşe Yazıları Haberi
2020 ile söyleşi

Biraz geç de olsa, geçenlerde hoş geldine gittim 2020'ye. Söyleştik. Şuradan buradan konuşurken lafı kendisinden ne beklediğimize getireceğimi anladı ki, eliyle dur işareti yaptı:

 

- Sakın o meşhur soruyu sorma.  En çok güldüğüm soru. Hani şu yeni yıldan ne bekliyorsunuz sorusu var ya! Bir ona, bir de bu soruya ciddi ciddi cevap vermeye çalışanlara gülüyorum.  Gezegeniniz yıldızının etrafında bir tur attı diye havai fişek patlattınız ve her şey değişti mi sanıyorsunuz?  Siz asıl şu soruya cevap verin: Hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek ne kadar doğru? Yoksa ben gelir giderim hiçbir şey değişmez. Savaş olmasın diye bağırıyorsunuz. Barış istiyorsunuz… Yedi milyar insansınız, isteseniz barış gelir… İstemiyorsunuz…

 

Geçen sene adımı 2019 koymuştunuz, şimdi 2020 oldum. Oysa ben aynı şeyim, her sene ismim değişse de, hiçbir yere gittiğim yok. Ben zamanım. 1980 de bendim,1995 de,2020 de benim. Hep burada olacağım, geçip giden siz olacaksınız. Gezegeniniz yıldızının etrafında tur atmaya devam edecek.

 

Dünyayı da, yeni gelen yılı da güzel kılmak size bağlı. İsterseniz huzur içinde yaşamayı seçer, beni allar pullarsınız, çok güzel bir yıldı dersiniz… İsterseniz yanlış kararlarınızın, hatalarınızın faturasını bana kesip, lanetli ilan edersiniz.

 

Herkeste bir iktidar mücadelesi. En büyük güç, ilim yerine para olmuş.  Parayı kontrol eden dünyayı kontrol eder hale gelmiş.  Medeniyet, öldürme gücüyle ölçülür olmuş. Ya bombalar patlıyor, ya parasal savaşlar yapılıyor. Bir günde ülkeler batıyor, ülkeler kuruluyor. Her şeyi para yönetiyor demokrasi kandırmacasının arkasında.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, ile, söyleşi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı