Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 18:22
 
6284 Kadınların Şifresi
Bazen haykırışlar bile nafiledir. Şimdi hangi kar soğutabilir bu kadının yangınını, hangi söz hangi şefkat söndürebilir yüreğinin ateşini. Bu acının ne bir tarifi ne bir telafisi ne de bir tesellisi var. Bugün hala ülkemizde babaları tarafından 2 çocuğu öldürülen kadının feryadı konuşuluyor.
Köşe Yazıları Haberi
6284 Kadınların Şifresi

Bazen haykırışlar bile nafiledir. Şimdi hangi kar soğutabilir bu kadının yangınını, hangi söz hangi şefkat söndürebilir yüreğinin ateşini. Bu acının ne bir tarifi ne bir telafisi ne de bir tesellisi var. Bugün  hala  ülkemizde babaları tarafından 2 çocuğu öldürülen kadının feryadı konuşuluyor.

 

Her kanalda, her gazetede sosyal medyada nereye bakarsanız bakın  bu haber var. İnsanın yaşam sevincini kıran, ne kadar acımasız bir topluma dönüştük dedirten bu olayın etkisinden çıkamayan,  kaygıları ortak olan kadınlar , büyük bir korku iklimi yaşıyorlar. Bitmeyen bir korku filminin içindeymiş gibi.

 

Kasım 2017 de Antalya da 2 kız çocuğunu öldürdükten sonra hayatına son veren adamın saçtığı vahşetin aynısı çok değil daha birkaç gün önce bu kez de İstanbul Maltepe'de yaşandı. Biri 2 diğeri 4 yaşında olan 2 kız çocuğunu pompalı tüfekle öldüren , ardından aynı tüfekle intihar eden bir adamın, bazı çevrelerce karısından intikam alma şekli olarak  algılanırken, birbirine tahammülü olmayan insanların neler yapabileceğini gözler önüne serdi. Bir akıl tutulması, bir öfke patlaması  sonucumuydu bu  vahşet?

 

Daha ne kadar böyle olaylara tanık olacağız.  Aklı uçmuş, fikri firarda bir kadın dense de yaşadıklarına rağmen  çoğu insandan daha normal, sesi feryattan kısılmış, gözleri kan çanağı, donuk bakışlarla kameralara anlatıyor vahşetten sonra aklında kalanları.

 

Öldürülen çocuğumun emziği elimde kaldı diyen annenin ağzından dökülen sözleri ve yürek dağlayan feryatları bitmiyordu. "Önce büyük çocuğumu öldürmüştür, yoksa korurdu kardeşini" diyor ve devam ediyor,"sesimin duyduğu her yere gitmek istiyorum, bitmedi, bitirmedim, durmayacağım. Anlıyorum, iki gün sonra hepiniz unutacaksınız, başka bir acıyla devam edeceksiniz çünkü"

 

Şimdi kadının hal ve hareketleri için kadının psikolojisi de bozuk diye konuşulur oldu. Kadın 2 çocuğunu kaybetti .Öncesinde cehennem hayatı yaşadığı ailesi dahil kimse yardım etmemiş yanında olmamış iki çocuğuyla aylarca tek başına mücadele vermiş, çocuklarını korumak için her yolu denemiş.  Polisin,savcının onu korumadığını söylüyor. Ailesinin sahip çıkmadığını söylüyor.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı