301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:19
 
ABD Adana Konsolosu Baez’den Van TSO’ya ziyaret
Van’da bulunan ABD Adana Başkonsolosu Alejandro Baez çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere Van Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Van Haber Haberi
ABD Adana Konsolosu Baez’den Van TSO’ya ziyaret

Vansesi Haber Merkezi

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Şefik Eren, Diyaeddin Altındal ve Eren Görsel Görmen tarafından karşılanan ABD Adana Konsolosu Alejandro Baez ve Beraberindekiler, Van ekonomisi üzerine görüş alışverişinde bulundu. 

ABD Adana Konsolosu Alejandro Baez, 5 ay önce Türkiye’ye geldiğini belirterek “Görev alanımda 22 il bulunmaktadır. Van’da bu illerden biridir. Buradaki Meslek Odaları, Sivil Toplum Örgütleri ve Kamu idaresi ile görüşmeler yapmak üzere geldim. Van Türkiye’nin en doğusunda ve İran ile sınırı olan bir kent. Bu nedenle çok önemli bir potansiyele sahiptir. Bu kent ile ilgili daha geniş bilgi edinmek üzere bu ziyaretimi gerçekleştiriyorum” ifadesini kullandı. 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner, Van’ın  kadim bir tarihi geçmişe sahip olduğunu belirterek “Bölgesinde lider ve çekim merkezi olan bir ildir. Ancak sahip olduğu bu potansiyeli maalesef ekonomik performansa yansımış değil.  Van ekonomisi son yıllarda İranlı turistlerin ticaretine odaklanmıştır. Ancak alınan ambargo kararları en çok Van ekonomisine zarar veriyor. Dolayısıyla ambargo kararı alanların bu durumu göz ardı etmemesini istiyoruz. Nihayetinde komşu bir ülkeden bahsediyoruz. İran bizim için önemli bir ticari partnerdir.” Şeklinde konuştu. 
Van’ın Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerinden biri olduğunu belirten Faruk Biner “Özellikle istihdam yaratacak yatırımcıları ilimize bekliyoruz. Amerikalı iş adamları için bölgemiz cazip imkanlar sunuyor. İş gücü, Pazar sorunu ve devletimizin sağladığı imkanlar, yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor” dedi.

Van TSO Yönetim Kurulu, ABD Adana Konsolosu Alejandro Baez ve beraberinde gelenlere Van Ziyareti anısına Van Güzel Kitabının yanı sıra plaket takdim etti. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD, Adana, Konsolosu, Baez’den, Van, TSO’ya, ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı