301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 17:41
 
AK Parti kazandı, ama kaybetti
31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyoruz.
Köşe Yazıları Haberi
AK Parti kazandı, ama kaybetti

31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyoruz. 

 

1 Nisan günü genel değerlendirme yaptık.  8 Nisan Pazartesi günkü " HDP kaybederek kazandı" başlıklı yazımızda HDP'yi değerlendirdik. Bugün de AK Parti'nin aldığı sonuçları değerlendirmeye çalışacağız.

 

Önce genel değerlendirme...

 

Yaptığı önemli hizmetler ve eserler ile birlikte 17 yıldır iktidarda bulunan ancak geçen zaman içinde güç zehirlenmesi, gurur, kibir ile birlikte metal yorgunluğun baş gösterdiği AK Parti için 31 Mart yerel seçimleri hayati seçimlerden biriydi.

 

İhale kayırmacılığının tepkilere neden olduğu, yolsuzluk iddialarının arttığı,  atama ve yükselmelerde ehliyet liyakat ölçüsünün rafa kaldırıldığı, Pensilvanya'ya el öpmeye giden bürokrat ve siyasilere dokunulmazken FETÖ operasyonlarında güçlü olmayan delillerle bazı insanların mağdur edildiğinin ileri sürüldüğü, eleştiriye tahammülün olmadığı,  medya üzerinde baskıların yaşandığı,  adalete olan güvenin zayıfladığı, esnafı, tüccarı, emeklileri, çalışanları mağdur eden ekonomik krizin yaşandığı,  dış politikada kimi sorunların baş ağrıttığı bir süreçte yerel seçime gidildi. Hatalı söylemlerde bulunuldu.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, kazandı,, ama, kaybetti,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı