Haber Detayı
28 Mayıs 2012 - Pazartesi 17:23
 
Bu Meyveler Birer Güzellik İksiri!
Kadın Haberi
Bu Meyveler Birer Güzellik İksiri!

Artık hangi mevsimde ne yetiştiğini unuttuk Güzelliğin her zaman içten geldiği vurgulayan Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, mevsimi gelen mucizevi meyvelerden faydalanmayı öneriyor.

Çilek

çilek, A, B, C vitaminleri, kalsiyum, demir, folik asit, lif ve fosfor gibi mineral maddeleri bol miktarda içerir. çilek suyuyla gargara yapılırsa diş taşlarının oluşmasını engeller.

Erik

Vücuda güç ve enerji verir, kansızlığa iyi gelir, iştah açar ve hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri dışarıya atmaya yardımcı olur. Romatizmaya iyi gelir. A, C ve B vitaminleri ile potasyum, magnezyum, fosfor ve demir içerir.

Avokado

Lif, A, C, E ve B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Ayrıca potasyum yüklüdür. Kolojen üretimini sağlayarak cildin yaşlanmasını engeller.

Çağla

B ve E vitaminleri ile protein, demir, kalsiyum, fosfor ve yüksek oranda yağ içermektedir. Antioksidan yönünden de çok zengindir. Her gün yiyeceğiniz bir avuç çağla, bağışıklık sisteminize güç Katar ve birçok tehlikeli kanser türüne karşı vücudunuzda kalkan oluşturur. Sinirleri güçlendirir, göğüs hastalıklarını ve zihin yorgunluğunu giderir.

Çağlanın faydaları saymakla bitmiyor. Uykusuzluk, yorgunluk, baş dönmesi gibi belirtilerin azalmasına yardımcı olur. Böbrek, idrar yolları ve üriner sistemdeki iltihapları iyileştirir. Hamilelerin sütünü artırır ve bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Kolestrolü düşürür, kalp krizi riskini yüzde 50 azaltır. İçinde bulunan Omega 3 yağı, kan pıhtılaşmasını ve damar sertliğini önler; tansiyonu düşürür. Bronşit, boğaz ağrısı, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı