301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 21:03
 
BAYRAMIM İMDİ, BAYRAMIM İMDİ
Köşe Yazıları Haberi
BAYRAMIM İMDİ, BAYRAMIM İMDİ

Gönüllerimizin ilahi coşkuyla yoğrulduğu, Allah, Peygamber ve Kur'an sevgisiyle buluştuğu Ramazan ayında hemen hemen her mümin güzel ahlaki değerler, ameller ve kazanımlar elde ettiğine inanmaktadır.

Peygamberimiz (s.a.v.): "Amellerin, Allah katında en sevimli olanı, az da olsa devamlı olanıdır" buyurmuştur (müslim). Ramazan ayında elde edilen manevi kazanımların, Ramazan sonrasında da devam etmesine gayret gösterilmelidir. Ömür Ramazan gibi, Bayramlar da güzel amellerin şehadetnâmesi (diploması) gibi düşünülmelidir. Bayram günleri; tatil günleri gibi telâkki edilmemelidir. Bayramlarımız ibadet şuurunun ve sevincinin yaşandığı müstesna günlerdir.

Bayramlarımız, (Ramazan ve Kurban Bayramı) manevi değerleri olan zaman dilimleridir. Duaların, istiğfarların ve hayırların kabul gördüğü İSLÂM'IN şiarlarındandır.

Bayram; müşterek bir sevinç kaynağıdır. Sevinerek sevindirmenin, fedakarlığın, diğergam olmanın hatırlatılmasıdır. Bayram; insanlık cevherinin ortaya çıkarıldığı, kardeşliğin yaşandığı, vefat eden büyüklerin, akrabaların, ilim ve irfan sahibi insanların ziyaret edildiği, çocukların ve gönlü yanık kimselerin, yetim ve yoksulların sevindirilmesidir. Toplumsal kaynaşmaya, dayanışmaya ve buluşmaya zemin hazırlayan ortamlardır. Tebrikât ve karşılıklı dualarla günahların affedildiği, küçük-büyük, uzak-yakın insanların birbirine sevgi gösterdiği günlerdir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAMIM, İMDİ,, BAYRAMIM, İMDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
--Sosyal Medya Bitiş -->
Haber Yazılımı