301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 17:27
 
Belediyelere çağrı
Bu güzel ayda yerel sanatçılarımızın dışlanarak gönül kırıklığı yaşamamaları gerekir. Sanatçılarımıza sahip çıkmak değer vermek türkülerimize, şarkılarımıza nihayetinde zengin kültürümüze sahip çıkmaktır. Zira marifet iltifata tabidir.
Köşe Yazıları Haberi
Belediyelere çağrı

Rahmet mağfiret ayı olan ramazan yarın başlıyor. 

 

Huzurlu, duru ve berrak bir ramazan  ayı diliyorum.

 

Bir ay boyunca yoğun bir ibadet hayatına ev sahipliği yapan oruç, dinimizdeki anlamıyla, imsak vakti olan tan yeri ağarmasından gün bitimine kadar, bedeni ve nefsi bazı isteklere cevap vermemek anlamını taşır.  

 

Oruç etrafında şekillenen Ramazan ayının belli bir zaman dilimini  kapsayan, bizleri birleştiren dini ve kültürel olmak üzere iki boyutu vardır.

 

Dini boyutu; İbadet, sabır, zekat, fitre, namaz-niyaz, mukabeleler, teravih, olgunlaşma,  paylaşma, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı kapsar.

 

Kültürel boyutu; Ramazan temizliği,  mutfak hazırlıkları, iftarlıklar, iftar saati, iftar sofrası, davetleri,  gönül almaları, mahyaları, sahur hazırlıkları, sahur gezmeleri, paylaşmaları, yardımlaşmaları etkinlikleri ve eğlenceleri kapsar.

 

Oruç tutulan her yerde kendi rengine, kendi lezzetine, kendi kültürüne göre Ramazan ayı yaşanır. Van’da Ramazan desenli renkleriyle, heyecanıyla keyifli geçer. Ramazan ayı boyunca Van'ın bambaşka bir havaya büründüğünü hemen hissedersiniz.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı