Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 15:16
 
Bir kısım gençlerimiz
Onlara her yerde rastlarız. Erzurum'da, Van'da, Trabzon'da, İzmir'de, Ankara'da, Adana'da.
Köşe Yazıları Haberi
Bir kısım gençlerimiz

Onlara her yerde rastlarız. Erzurum'da, Van'da, Trabzon'da, İzmir'de, Ankara'da, Adana'da.

 

Bütün illerimizde ve ilçelerimizde cadde, sokakta; çarşı pazarda mutlaka karşılaşırız.

 

Üzerlerinde pahalıları da olmakla birlikte genellikle ucuz deri ya da deri benzeri montlar ve temiz kot pantolonlar vardır.

 

Kimilerini ikişer, üçer kişilik gruplar halinde gezerken, en basitinden en karmaşığına çeşitli konularda konuşurken, tartışırken görürüz. Bir kısmı parklarda, kahvehanelerde yalnız başlarına oturup dünyaya, insanlara bakıp anlamlandırmaya çalışırlar. Bazılarının evlerinin ya da  internet kafelerin içinde, pencere camlarının arkasında olduklarını biliriz.

 

Onlar dış görünüşlerine kendilerinden bir kuşak, iki kuşak önce dünyaya gelmiş büyülerinden daha çok önem verirler. Bu anlamda piyasada mevcut ürün çeşitliliğinden olabildiğince yararlanmaya özen gösterirler. Olanaklar ölçüsünde internet kaynaklarından da alışveriş ederek kendi yaşadıkları şehirde bulamadıkları giyeceklere, aksesuarlara da ulaşırlar.

 

Saçları kendilerinden önceki kuşağın saçlarına göre daha özgür bir hava taşır. Onlar da, berberleri de artık her kaynaktan kendilerine ulaşan dünya kataloğundan seçimler yaparlar. Bazen birlikte karar verirler. Çoğu saç, sakal modellerini de özenle belirler. Hatırı sayılır bir kısmı saç jölesi kullanır.

 

Ayaklarında orijinal ya da taklit ama marka spor ayakkabılar, az da olsa bir kısmının da sivri burunlu kunduralar vardır.

 

Bazen ailelerinden azar da işitirler. Bu azarların bir kısmının nedeni arkadaşları, bir kısmının nedeni saçları, giyim kuşamları ve bir kısmının nedeni de işsiz, aylak olmalarıdır.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, kısım, gençlerimiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı