301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 14:23
 
Bir yazar Kemal Sayar
Korona virüs pek çoğumuzu evlerimize kapattı. Kimileri için bu bir tatil gibi gözükse de, çalışmaya, bir şeyler yapıp üretmeye alışmış olanlarımız için kolay bir dönem değil bu. Bir şeyler yapmaları gerekiyor ve bu anlamda karşılarında duran pek çok seçenek var.
Köşe Yazıları Haberi
Bir yazar Kemal Sayar

Korona virüs pek çoğumuzu evlerimize kapattı.

 

Kimileri için bu bir tatil gibi gözükse de, çalışmaya, bir şeyler yapıp üretmeye alışmış olanlarımız için kolay bir dönem değil bu. Bir şeyler yapmaları gerekiyor ve bu anlamda karşılarında duran pek çok seçenek var.

 

O seçeneklerden biri de okumak.

 

İnternetin yaygın kullanıldığı, dijital görsel, işitsel materyalin tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar el altında olduğu günümüzde, eğitim düzeyi yüksek okurların tercihi, hoşça vakit geçirtirken kendilerine bir şeyler kazandıran yazarlar ve onların kitapları olmaktadır.

 

Bu anlamda bu haftaki yazımı kitaplarını severek okuduğum ve aydınlık fikirlerinden yararlandığım bir yazara ayırdım. Prof. Dr. Kemal Sayar'a.

 

1966, Ordu doğumlu olan yazarımız Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra psikiyatri anabilim dalında çeşitli üniversitelerde uzmanlık eğitimi almış ve çalışmıştır.  Alanında 2000 yılında doçent, 2008 yılında da profesör olmuştur.

 

O gerçek bir akademisyen. O bu ülkenin eğitim adına kendine kazandırdıklarını öz çabasıyla ilerilere taşımış, deneyim ve gözlemleriyle zenginleştirmiş, çoğaltıp büyütmüş; ortalama insanın anlayabileceği dile çevirmiş; çok sayıda kitabıyla başarıyla geri vererek, her yapıdan ve her düzeyden insana bir şeyler katmış; eğitimci görevini hakkıyla yapmış biri.

 

O Türkiye'de binlerce okurun tercihi olmuş bir yazar.

 

Kısacası, bana göre, bu evlerde tecrit döneminde okunabilecek seçkin yazarlardan biri.

 

Bu anlamda kendisini tanıtabilmenin en güzel yolu da çeşitli kitaplarından yaptığım yorumsuz kısa alıntılar olacaktır.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, yazar, Kemal, Sayar,
Haber Videosu
Yorumlar
Bitiş -->
Haber Yazılımı