301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 15:20
 
Bir yılda 264 genç, girişimcilik sertifikası aldı
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu, Tuşba, Erciş, Edremit, Süphan, Gürpınar, Gevaş ve Çaldıran gençlik merkezlerinde 2018 yılı içerisinde verilen uygulamalı girişimcilik eğitimleri sayesinde 264 genç sertifika sahibi oldu.
Van Haber Haberi
Bir yılda 264 genç, girişimcilik sertifikası aldı

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan 8 gençlik merkezinde gençlere yönelik her türlü hizmeti ücretsiz sunan, 2013 yılından itibaren genç girişimciler için uygulamalı girişimcilik eğitimi verilen bu eğitimlerden 18-29 yaş aralığındaki gençler faydalanırken, 2018 yılı içerisinde 264 gencin KOSGEB onaylı “Uygulamalı Girişimcilik” sertifikası sahibi olduğu belirtildi. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirterek, “Geleceğimizi genç kuşaklar şekillendirecek. Onun için gençlerimizi yetenekleri doğrultusunda çok yönlü yetiştirmemiz gerekmektedir. Gençlik Merkezi Akademisi İnovasyon Atölyesi bünyesinde gençlere ücretsiz şekilde sağladığımız uygulamalı girişimcilik eğitimi ile girişimci gençlerimize kendi işini kurabilecek, kendi geleceğini şekillendirebilecek ve geleceğe umutla bakabilecek bir altyapı imkanı sunmaya çalışıyoruz. Özgüveni yüksek, girişken, donanımlı ve çalışkan bir gençlik yetiştirmek için tüm imkanlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.iha

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, yılda, 264, genç,, girişimcilik, sertifikası, aldı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
itiş -->
Haber Yazılımı