301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 16:06
 
BÜYÜKŞEHİR ALTERNATİF YOLU ASFALTLADI
Van Büyükşehir Belediyesi, uluslararası İpekyolu güzergahı ile Akköprü Mahallesi arasında şehir içi trafiğini rahatlatmak için açtığı alternatif yolu sıcak asfaltla kapladı.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR ALTERNATİF YOLU ASFALTLADI

Vansesi Haber Merkezi

Van’da trafik yoğunluğunu en aza indirmek için uğraşan Van Büyükşehir Belediyesi, uluslararası öneme sahip İpekyolu caddesi ile Akköprü Mahallesi Hıdırellez Caddesini bir birine bağlayan alternatif yolda asfaltlama çalışması yaptı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler, 700 metre uzunluğundaki, 20 metre genişliğindeki alternatif yolu sıcak asfaltla buluşturdu. Yeni cadde modern bir yapıya kavuşurken sürücüler bundan sonra İskele ve Karayolları kavşaklarına girmeden kolayca Akköprü Mahallesinden kent merkezine gidebilecekler. 

Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Serdar Tarhan, yaptıkları çalışma ile birlikte şehir trafiğinin çok rahatlayacağını kaydetti.

Tarhan, “Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda kimseyi mağdur etmeden vatandaşımızla uzlaşarak alternatif yolu hizmete açtık. Bundan sonra sürücüler Van-Özalp yolunun 1. Kilometresinden alternatif yolu kullanarak Hıdırellez Caddesine rahatça çıkabilecek. Buradan da şehir merkezine ulaşacak. Van’a hayırlı olsun. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, ALTERNATİF, YOLU, ASFALTLADI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı