Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 17:30
 
BÜYÜKŞEHİR'DEN TAZİYE EVİ TALEBİNE RET
Van Büyükşehir Belediyesi 850 konutun bulunduğu Şerefiye TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşların taziye evi talebini reddetti.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR'DEN TAZİYE EVİ TALEBİNE RET

Berk İlhan

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm kapsamında Sosyal Meskenler Konutlarının yerine yapılan Şerefiye TOKİ'nin tamamlanmasının üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen birçok sorun çözüm bekliyor.

 

Daha önce hak sahipleri ile yapılan anlaşmanın yerine daha yüksek bedellerle yapılan Şerefiye TOKİ'de sorunlar bitmek bilmiyor.

Şerefiye Mahallesi'nde eski Sosyal Mesken Konutlarının yerine inşa edilen TOKİ konutlarında oturan vatandaşların taziye evi ihtiyacı çözüm bekliyor. 5 bine yakın vatandaşın ikamet ettiği 850 konutun bulunduğu Şerefiye TOKİ'lerde taziye evinin bulunmaması vatandaşları mağdur ediyor.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Şerefiye konutları sakinlerinin taziye evi talebine TOKİ konut sahası içinde olduğu gerekçesiyle yerine getiremeyeceği yanıtını verdi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan TOKİ sakinleri "Daha önce birçok sıkıntı yaşadık. Onlarca aile burada yaşıyor ve TOKİ konut alanında taziye evi yok. Bu nasıl olur, anlamakta güçlük çekiyoruz. Daha önce yapılan bütün TOKİ'lerde taziye evi, cami ve okullar yer alırken burada yapılmadı. Şerefiye TOKİ'de taziye evi bulunmamasından dolayı burada ikamet eden vatandaşlar taziyelerini başka mahallelerde kabul ediyor. Bu sorunun giderilmesi için Van Büyükşehir Belediyesi'ne yazılı başvuruda bulunduk, fakat yetkililer TOKİ sahası içinde olduğu için taziye evi yapımına yardımcı olamayacakları yanıtını verdiler. TOKİ sakinleri olarak taziye evi sorunumuzun çözülmesini istiyoruz" dediler.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı