301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 12:27
 
CHAKLES CAFE'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
İkinisan Caddesi'nde hizmet veren, Van'ın en lüks yeme içme işletmelerinden Chakless Cafe-Restaurant, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Van Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören engellileri kahvaltıda ağırladı.
Van Haber Haberi
CHAKLES CAFE'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Rıdvan Can

 

Kahvaltı programına Rehber Öğretmen Evrim Alkan, Chakless Cafe-Restaurant İşletme Müdürü Azat Işık ile down sendromlu, otizm, zihinsel ve fiziksel engelliler katıldı.  Chakles Cafe Restaurant'ta verilen kahvaltıda bir araya gelen engellilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

"HER ZAMAN HATIRLANMALI"

Van Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Rehber Öğretmeni Evrim Alkan, "Her çocuk özeldir, eşsizdir; hepsinin kendine has özellikleri ve yetenekleri vardır. Bizim özel çocuklarımızın da hepsinin kendine has çok özel yetenekleri var. Bizim için engel sadece önyargılardır. Toplum olarak önceki yıllara oranla engelli insanlara bakış açımız bir nebze olsun değişmiş olsa da hala aşamadığımız noktalar var. Engelli bireyleri acınacak, yardım edilecek,  üzülecek ve geri planda kalacak bir kesim olarak görmekten hala vazgeçemedik. Oysaki engelli olarak nitelendirilen özel bireyler eğer fırsat verilirse ve uygun koşullar sağlanırsa birçok alanda istihdam edilebilir, üretebilir, hayatın her alanında yer alabilirler. Bizim bu etkinliğimizde ve diğer tüm etkinliklerimizde amacımız engellilerin geri planda kalmasının ötekileştirilmesinin önüne geçmek için farkındalık sağlamak ki, bu etkinliklerimizin sayesinde bir öğrencimizin istihdamını sağladık. Umarız bu durum diğer dezavantajlı bireylerimiz için de geçerli olur ve bu tarz etkinlikler amacına ulaşır" dedi.

"CHAKLESS CAFE'YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Van Özel Rehabilitasyon Merkezi Rehber öğretmeni Alkan, "Kahvaltı etkinliğinde vermek istediğimiz mesaj, toplumsal bir farkındalık oluşturmak ve sosyal yaşama öğrencilerimizi hazırlayabilmektir. Bu anlamda bizleri ağırlayan Chakless Cafe ailesine ve işletme müdürü Azat Işık'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"DEĞERLİ İNSANLARI AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ"

Chakless Cafe-Restaurant İşletme Müdürü Azat Işık, her zaman engellilerin yanında olacaklarını belirterek, "Onların kendilerini yalnız hmemelerini bilmeleri için, toplumun bir bireyi olduklarını bilmeleri için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Engelli birey yoktur. Onlar bizden birileridir ve biz de onlardan birileriyiz. Hiçbir şekilde onları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Bu insanların kendilerini yalnız hmemeleri için Chakless Cafe olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bugün de onların yüzündeki o tebessüm, o mutluluğu görmek bile bizim için onur verici bir duygudur" ifadelerini kullandı.

İkramların sunulduğu etkinlik, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHAKLES, CAFE'DEN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı