Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 16:40
 
ÇYDD GÖNÜLLÜLERİNDEN VAN'A ÇIKARMA
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'nin farklı il ve ilçe şubelerinin yönetici ve gönülleri Van'a doğa ve tarih gezisi düzenledi.
Van Haber Haberi
ÇYDD GÖNÜLLÜLERİNDEN VAN'A ÇIKARMA

Hacı Yılmaz

 

Turizm sezonun açılması ve okulların tatile girmesiyle birlikte Van'a yerli ve yabancı turist akını başladı. Gruplar halinde gelen konuklar Van'da tarihi ve turistik mekânları gezerek hoşça vakit geçiriyorlar.

 

Uçakla Van'a gelerek turistik bir otelde konaklayan ÇYDD yönetici, üye ve gönüllülerinden oluşan yaklaşık 130 kişi Van'a çıkarma yaptı. Van'da tarihi ve turistik yerleri gezen ÇYDD yönetici ve gönüllüleri Edremit, Gevaş, Tatvan, Adilcevaz, Ahlat, Erciş Muradiye turuna katıldılar.

Van Kalesi, Hoşap Kalesi, Van Kedi Evi, Eski Van Şehri gezintisiyle Van gezisine başlayan ÇYDD üyeleri, Peynirciler Çarşısı'nı gezip bal, peynir, Urartu Gümüş atölyesinde ise hediyelik eşya alışverişi yaptılar.

 

Van Gölü çevre gezisine Edremit'te kız kalesi, Şamran Kanalı, Gevaş'ta Selçuklu Mezarlığı, Halime Hatun Kümbeti, Akdamar Adası'nı gezip gören ÇYDD kafilesi Tatvan'da Nemrut Gölü'nün ardından Adilcevaz'da Van Gölü'nün farklı görüntüsünün keyifini çıkardı. Ahlât'ta Selçuklu eserlerini gezen kafile Erciş'te büyük halk ozanı Ercişli Emrah'ın mezarı, Van balıklarının göçünü izledikten sonra Bend-i Mahi şelalesinin muhteşem görüntüsünün ardından Muradiye Şeytan Köprüsü'ni gördükten sonra Van'da noktaladı.

Üç gün süren Van gezisine katılan ÇYDD yönetici ve gönüllüleri doğa, kültür, tarih, medeniyet şehri Van'a hayran kaldıklarını belirterek, herkesin Van'ı gezip görmesi gerektiğini ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı