Haber Detayı
12 Kasım 2017 - Pazar 21:25
 
Deprem panik yarattı.
Kuzey Irak'ta meydana gelen deprem Van'da da hissedildi. Deprem büyük paniğe neden oldu.
- Haberi
Deprem panik yarattı.

 

Irak'ın Süleymaniye kentinde 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Türkiye ve Birleşik Arap Emirliklerinde de hissedildi.

2011 yılında 644 vatandaşın hayatını kaybettiği, 30 bini aşkın binanın ağır hasar gördüğü, 23 Ekim'de birinci, 9 Kasım'da ikinci depremin 6. yılını  hüzünle geride bırakan Vanlılar,  Irak depremini şiddetli şekilde  hti. Deprem  büyük paniğe neden oldu. 

Irak'taki deprem Van,  Diyarbakır, Mardin ve Batman'da korkuya neden oldu

Irak'ta meydana gelen10 km derinliğinliğinde, 7.3 büyüklüğündeki deprem, hissedildiği  Van, Diyarbakır, Mardin ve Batman'da korkuya neden oldu. Vatandaşlar evlerini terk ederek, sokaklara kaçıştı.

Irak'ta merkez üssü Süleymaniye olan 7.3'lik bir deprem meydana geldi. Deprem, hissedildiği Diyarbakır, Mardin ve Batman'da korkuya neden oldu. Yaklaşık 40 saniye süren deprem nedeniyle panik yaşayan vatandaşlar, kendilerini sokağa attı. Mardin'de çocuğunu kucaklayarak sokağa çıkan bir vatandaş, "Depremi eşim bayağı hssetti. Eşim panikledi bu yüzden çok korktum" dedi

Irak depremi Batman’da vatandaşları sokağa döktü

Irak’ın Halepçe kentinde meydana gelen 7.3’lik deprem Batman’da da hissedildi.

Akşam saat 21.20 sıralarında Irak’ta meydana gelen 7.3’lik deprem Batman’da vatandaşları sokağa döktü. Evlerinde depreme yakalanan vatandaşlar çocuklarıyla beraber evlerinden çıkarak parklara akın etti. Soğuk havada sokaklarda bekleyen vatandaşlar battaniyelerle ısınmaya çalıştı. Deprem anında evde oturan Murat Düz, oturduğu sırada sallandığını ama alt katta olduğu için fazla hmediğini her ihtimale karşı sokağa çıktıklarını söyledi.

Veysel Akat, evde misafirlerle oturduğu sırada sallandıklarını ve evde panik yaşandığını belirterek, çoluk çocuk ailecek can havli ile kendilerini sokağa attıklarını söyledi. 

Kızılay da, Irak'taki deprem için harekete geçti

Türk Kızılayı, Irak'ta meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki deprem üzerine harekete geçti. 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter'dan "Ekiplerimizi bölgeye sevk ediyoruz, Irak Kızılayı ile irtibat halindeyiz" mesajını paylaştı.

 Kuzey Irak halkına büyük geçmiş olsun.

 

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı