Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 17:25
 
Dersinize iyi çalışacaksınız!
Platformda Van'ı temsil eden kesim dersine iyi çalışmadığı, donanımlı hazırlanmadığı için bu nedenle sorularında, önerilerinde zayıf ve etkisiz kaldı. Bu eksikliği gören Bakan Arslan da bazı soruları yanıtlarken tekziplerde, itirazlarda, eleştirilerde bulundu. Şahsen bu tabloya üzüldüm. Neden biz böyleyiz dedim kendime.
Köşe Yazıları Haberi
Dersinize iyi çalışacaksınız!

Bakan ve üst düzey bürokratların Van Güçbirliği Platformu nedeniyle kentimizde kamu ve sivil temsilcilerle bir araya gelerek sorunları, ihtiyaçları yerinde dinlemeleri, çözüm önerilerini yerinde tartışmaları yararlıdır.


Hafta sonu Güçbirliği Platformu Ulaşım Komisyonu toplantısına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Karslı hemşehrimiz Ahmet  Arslan, beraberinde üst düzey bürokratlarla birlikte katılması yararlı ve önemliydi.   


Geniş katılımla yapılan toplantının açılışında konuşan platformun fikir babası Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, Van Güçbirliği Platformu hakkında yapıcı olmayan eleştirilere sitem ederek yaptıkları çalışmaları önemsediklerini,  platform komisyonlarında ve toplantılarında kayıt altına alınan araştırma ve görüşme kayıtlarının kentin hafızasını oluşturduğunu söyledi. Bir öneri: Söz konusu kayıtların Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı  (DAKA) tarafından 8 başlık altında kaynak kitap haline getirilmesi kent hafızasına kalıcı katkı olur.


Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Van Güçbirliği Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Zorluoğlu kısa ve öz konuştu!
Genel müdür düzeyinde katılan bürokratların Van'da kurumlarınca yapılan hizmetler, devam eden ve öngörülen projelerle ilgili sunumlar yaptığı toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlamalar Genel Müdürü Yavuz Erdal'ın katılımı toplantının önemsendiğini gösteren ayrıntıydı.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı