301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 15:55
 
Direniş Öyküsü
Güzel yürekli okuyucumun direniş öyküsü: Uysaler ailesi ile üç yıl önce İzmir'in Menderes ilçesinin Gümüldür sahil beldesinde "Smyrnanın Kalemleri Okur Yazar Buluşmasında" tanışmıştık.
Köşe Yazıları Haberi
Direniş Öyküsü

Güzel yürekli okuyucumun direniş öyküsü:

 

Uysaler ailesi ile üç yıl önce İzmir'in Menderes ilçesinin Gümüldür sahil beldesinde "Smyrnanın Kalemleri Okur Yazar Buluşmasında" tanışmıştık. İnsanların hayatına bir anda konuk olan dostları vardır, Uysaler ailesi de Benli ailesi için bu değerlerden biri oldu. Bilgisayar mühendisi olan Uğur Uysaler Almanya'da uzun yıllar öğretim üyesi ve imtihan kurulu görevlisi olarak çalışmış.

 

Çalıştıkları vakitler yılın bir ayında Gümüldür'e gelir annelerinin yazlığında kalırlarmış. Annelerini kaybettikten sonra ana yadigarı bu güzel beldeye daha bir ayrı ısınmışlar. Şu an ise Uysaler ailesi yılın sekiz ayını Gümüldür'de kalan dört ayını ise sağlık kontrolleri için Almanya'nın Münih kentinde geçiriyorlar.

 

iki kız, iki oğlan dört çocuk sahibi Uysaler ailesinin sanata olan düşkünlüğü ve sanatla uğraşması aileye ayrı bir tarz ayrı bir renk katmış. Ancak bu mutlu, sağlıkla sürdürdükleri hayatları Uğur Uysalerin şeker hastalığı ile tanışmasıyla aniden bozulmuş. Uğur Bey hızlı seyreden hastalık sebebiyle kısmi felç olmuş, daha sonra da şekerden dolayı gözlerini kaybetmiş. Bu arada yaşadıkları yaşam yolculuğu çiftimizi hastane serüvenleri ile bir hayli yormuş.

 

Sevim Hanım'ın duaları, sabrı ve derin sevgisiyle zor günleri bir nebze olsun geride bırakıyorlar. Zorlu gidişatı değiştiremeyeceklerini anladıkları anda bir karar alıyorlar. Bundan sonra şeker hastalığıyla barışık yaşayacaklardır. Onları tanıdığımızda önce hayata bakış açımız değişti.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Direniş, Öyküsü, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı