301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 14:21
 
Dünyada Van
"Dünyada Van, ahrette iman." Ahrette gerçek imanla kurtuluşa ereceğine yürekten inanan insanımız, bu sözü dünyada da benzer bir kurtuluşu, özel ve güzel bir yer olan eşsiz Van şehrinin sağlayabileceği fikriyle tekrarlayıp durmuştur yıllar yılı.
Köşe Yazıları Haberi
Dünyada Van

"Dünyada Van, ahrette iman."

 

Ahrette gerçek imanla kurtuluşa ereceğine yürekten inanan insanımız, bu sözü dünyada da benzer bir kurtuluşu, özel ve güzel bir yer olan eşsiz Van şehrinin sağlayabileceği fikriyle tekrarlayıp durmuştur yıllar yılı.

 

Bu "kuzguna yavrusu kartal görünür," ifadesinde anlamını bulan söz gibi abartılı bir şey değildir. Memleketimiz, sahip olduğu farklı ve birbirinden değerli özellikleriyle o sözü sonuna kadar hak etmiştir, hak etmektedir. 

 

Tertemiz, kirlenmemiş havasıyla, deniziyle, doğasıyla, tarihi ve turistik yerleriyle, dost canlısı ve samimi insanlarıyla, dünyaca ünlü kahvaltısıyla, ulaşım kolaylıklarıyla, son yıllarda kent merkezi başta olmak üzere ilçe ve köylerdeki yeni yapılanmalarıyla, park ve bahçeleriyle bir başka varış yeridir Van.

 

Tarih boyunca pek çok uygarlığa yurt olmuş, duruma göre farklı kültürlerden ve inançlardan insanların birlikte yaşamasına zemin olmuş, bazen güç mücadelelerine sahne olmuş bir toprak parçasıdır Van.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyada, Van,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı