301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 17:08
 
Edremit Belediyesi okul lavabolarını yeniledi
Edremit Belediyesi, Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulu sıhhi tesisatında oluşan patlaklardan dolayı kullanılamaz halde olan lavaboları yeniledi.
Van Haber Haberi
Edremit Belediyesi okul lavabolarını yeniledi

Süphan Mahallesi’nde yaklaşık 950 öğrencisi bulunan Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulunun öğrencileri, sıhhi tesisatta (temiz su ve atık su) oluşan patlaklardan dolayı okul lavabolarını kullanamıyordu. Borulardan sızan atık sular, okul binasının üst katından itibaren aşağı inerek etrafa kötü kokular saçıyordu. Öğrencilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit eden durumun okul idarecileri tarafından Edremit Belediye Başkanına iletilmesi ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince olaya müdahale edildi. Ciddi bir harcamanın yapıldığı okulda sıhhi tesisat boruları değiştirilirken; musluklar, klozetler, seramikler de yenilendi.

Çocukları yarınlara taşımanın herkesin en asli görevi olduğunu ifade eden Başkan Say, eğitime büyük önem verdiklerini belirtti. İmkanları dahilinde belediye olarak tüm araç gereçlerle her zaman okulların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Say, “Her zaman olduğu gibi bundan sonrada okullarımıza hizmet götürmekte elimizden geleni yapacağız. Eğitime yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır. Edremit Belediyesi olarak çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmaya her daim hazırız” dedi.

Yaklaşık 10 gün süren çalışmalar sonunda okulun her katında bulunan lavaboların baştan sona yenilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulu Müdürü Kutbettin Altaş, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a çocuklar adına teşekkür etti. Dört bir taraftan akıtan tesisattan dolayı lavaboların kullanılamadığını vurgulayan Altaş, “Başkanımıza durumu iletmemizle birlikte anında müdahale edilmesi konusunda ekipleri yönlendirdi. Burada duvar aralarında sızıntıya sebep olan tüm borular değiştirildi. Bununla da yetinmeyip klozetler başta olmak üzere musluklar ve seramikler yenilendi. Kuruması ile birlikte son olarak boyanın vurulmasıyla okul lavabolarımız yenilendi. Bu anlamda Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a ve tüm ekibine şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.iha

Kaynak: Editör:
Etiketler: Edremit, Belediyesi, okul, lavabolarını, yeniledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı