301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 17:39
 
Edremit'ten Edremit'e Uçmak İstiyoruz
Bu kez de Van'ımızın yeşil ve güzel ilçesi Van Gölü'nün süslediği Edremit'ten Kuzey Ege'nin dünyaya açılan kapısı Koca Seyit Havalananına yolumuz düştü.
Köşe Yazıları Haberi
Edremit'ten Edremit'e Uçmak İstiyoruz

Bu kez de  Van'ımızın yeşil ve güzel ilçesi  Van Gölü'nün süslediği Edremit'ten  Kuzey Ege'nin dünyaya açılan kapısı Koca Seyit Havalananına yolumuz düştü.

 

Yüksekova Hava alanı Müdürü Vanlı hemşerimiz Taner Ödemiş'i  yeni görev yeri Balıkesir Koca Seyit Havalimanında ziyaret ettik.  Taner Ödemiş'e hayırlı olsun ziyaretimiz esnasında  hava limanını gezme ve gözlem yapma olanağım da oldu.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Yenilenen hava limanının güvenlik sistemi ile birlikte çağdaş ve  modern bir yapı olarak  tasarlandığı dikkat çekiyordu. Hava limanının terminal binası ile diğer tüm bina ve tesisleri son derece donanımlı gayet şık ve temizdi.

 

1997 yılında yapımı tamamlanarak  DHMİ Genel Müdürlüğüne devredilen ve  uçuş trafiğine açılan 19  Haziran 2010 tarihinde   Geçici Hudut Kapısı ilan edilen ve pist çalışmaları da tamamlanan DHMİ Balıkesir Koca seyit Hava limanı  uluslararası uçuşlara açıldı. Pist ve apron büyütme çalışmaları sonrasında 2015 yılında resmi açılışı yapılan 23 bin 600 metrekare alana sahip olan yeni terminal binasında yolculara hizmet verilmektedir.

 

İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve Almanya'nın Duseldorf hava limanlarına tarifeli uçuşların yapıldığı Balıkesir Koca Seyit Hava limanı 2019 yılında 608'i ticari toplam 5378 uçuş gerçekleştirmiştir.  Ticari yolcu uçuşlarının yanı sıra uçuş okullarının eğitim uçuşlarına da ev sahipliği yapan Balıkesir Kocaseyit Hava limanında ne yazık ki bu yıl yurt dışı uçuşları yapılmamaktadır.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Edremit'ten, Edremit'e, Uçmak, İstiyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı