301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 18:07
 
Edremit ve Erciş’te ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' sloganıyla trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması kampanyası Edremit ve Erciş ilçesinde gerçekleştirildi.
Van Haber Haberi
Edremit ve Erciş’te ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' kampanyasına destek olmak amacıyla Edremit Belediyesi, Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından trafikte yayalara öncelik verilmesi anlamında bir program düzenledi. İpekyolu Caddesi üzerinde 2 ayrı noktada gerçekleştirilen uygulamaya Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, engelli vatandaşlar ve minik öğrenciler katıldı. Uygulama Başkan Çiçekli’nin programa katılması ile start aldı. İlk olarak öğrencilerle trafikte neler yapılması konusunda sohbet gerçekleştiren Başkan Çiçekli, daha sonra yolda durdurulan araç sürücülerine trafikte geçişin yayalara verildiğini, bu konuda bir yayanın görülmesi konusunda neler yapılması gerektiği anlattı. Bastırılan broşürleri de sürücülere veren Başkan Çiçekli, Edremit Belediyesi’nin hazırlatmış olduğu lokumlardan da ikram etti. 
Uygulama boyunca renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlik, daha sonra Çiçekli Mahallesi’nde devam etti. Burada da aynı uygulamanın gerçekleştirilmesi ile program son bulurken, sürücüleri bilgilendirme çalışmaları görevliler tarafından devam etti. 

ERCİŞ

İçişleri Bakanlığı tarafından, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde yapılan farkındalık eylemi Van’ın Erciş ilçesinde de gerçekleştirildi. 
Erciş Kaymakamlığı önünde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, 108.Topçu Alay Komutanı Albay Kamil Tumba, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Murat Acar, İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte protokol üyeleri yayalara ve araç sürücülerine broşür vererek farkındalık etkinliği konusunda uyardı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla farkındalık eylemini ilçede de gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bakanlığımızın bastırmış oldukları broşürleri şoför arkadaşlarımıza takdim ettik. 2019 yılında yaya geçitlerindeki trafik uygulamalarında yayların öncülük haklarının ön plana çıkması açısından farklılık yaptık. Daha öncede kırmızı ışık uygulaması yapıldı. Trafik kazalarının azaltılması önemsiyoruz. Trafik kanunlarında yapılan değişikliklere yaya geçidinden yaya geçiyorsa araçların durup yayaya öncelik vermesi gerekiyor. Halkımızın bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor’’ dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Edremit, ve, Erciş’te, ‘Öncelik, Hayatın,, Öncelik, Yayanın’, uygulaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı