Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 11:14
 
Elektrikte tarımsal faaliyet müjdesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Tarımsal sulama tarife grubunun adını ‘tarımsal faaliyetler’ olarak değiştiriyoruz. Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konular yer alıyor” dedi.
Güncel Haberi
Elektrikte tarımsal faaliyet müjdesi

Çiftçiye sunulan tarımsal sulama tarifesi desteklerinin kapsamı genişliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte "tarımsal sulama" tarifesinin adının "tarımsal faaliyetler" olarak değiştirileceğini belirterek, "Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konular yer alıyor. EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi size vermiş olacağız" dedi.

HAYVANCILIK DA DAHİL

Dönmez, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde "AK Parti İlçe Başkanlığı İstişare Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Samet Kavakoğlu'nun kendisine enerji giderlerinin fazla olduğunu ilettiğini aktardı. Dönmez, şöyle devam etti: "Bir müjdemiz var. En son Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife grubunun değiştirilmesi önerisi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve 4-5 bakan da oradaydı. Beni çağırdı ve 'Bu konuda bir şey yapabilir miyiz?' dedi. Hemen gerekli arkadaşlarla koordinasyon yaptık. Şu anda konu, bir yönetmelik değişikliği kısmına kaldı."

BAKANLIK İNCELEMEDE

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin, ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden yaralandığını hatırlatarak, "Bu konuda bir çalışma yürüttük. Tarımsal sulama tarife grubunun adını 'tarımsal faaliyetler' olarak değiştiriyoruz. EPDK ve bakanlığımız konuda çalışıyor. Kısa sürede müjdeyi vereceğiz" dedi.

YENİŞAFAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elektrikte, tarımsal, faaliyet, müjdesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı