Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 09:10
 
Fenerbahçe Başkanı Yıldırım Vanlılara söz vermişti
Fenerbahçe Başkanı Aziz yıldırım da taahhüdünün gereğini yerine getirerek ikinci Fenerbahçe Evi ve Vanlıların heyecanla beklediği Fenerbahçe Van Tesisi'nin temelini Van'ın kurtuluşunun 100. Yılı olan 2018'de atması gerekir.
Köşe Yazıları Haberi
Fenerbahçe Başkanı Yıldırım Vanlılara söz vermişti

Biraz gerilere gidelim.

 

"Hedef 1 Milyon Üye" projesi için 23 Aralık 2014 günü,  beraberindeki yöneticiler ve Fenerbahçe As Başkanı Vanlı Avukat Erhan Türkoğlu ile birlikte kentimize gelen Fenerbahçe Başkanı Azizi Yıldırım çeşitli ziyaretlerde bulunarak toplantılara katıldı.

 

 Yıldırım, Vanlılardan büyük ilgi gördü. 

 

Başkan Yıldırım Valiliği ziyaretinde dönemin Van Valisi Aydın Nezih Doğan'dan bölge merkezi olacak Fenerbahçe tesisi yapımı için arazi isteğinde bulundu.  Tesisin bölgeye hitap edeceğini ve bölge illerinde kurulacak şubelerin Van merkeze bağlanacağını ifade eden Başkan Yıldırım,  yüzme, tenis, saha, spor salonu ve sosyal tesislerin de yer alacağı söz konusu tesisi 15 bin metrekare arazi üzerine kuracaklarını söyledi.

 

Benimde katıldığım "Hedef 1 Milyon Üye" projesi toplantısında Aziz Yıldırım, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı ile telefon görüşmesi yaparak kürek ve yelken takımlarının yılda bir defa Van'da düzenlenecek yarışmayla gölden faydalanılması gerektiğini belirterek,  Fenerbahçe olarak organizasyona destek vereceklerini devletin, de bu konularda destek vermesi gerektiğini ifade etti.

 

 Heyecanlandık, mutlu olduk, ümitlendik.

 

 Aradan 3 yıl geçti.

 

 Unutmadık.

 

 Van'a yapılması düşünülen Fenerbahçe Van Tesisleri ve Fenerbahçe Evi için tek bir adım atılmadı.

 

Edirne Fenerbahçe Evi'nin temeli önceki gün atıldı.

 

Hayırlı olsun, ama Van'da da olsun.

 

Törendeki konuşmasında Fenerbahçe'nin halk takımı olduğunu vurgulayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Burada 1 milyon üye projesi sözümüzün başlangıç noktası Edirne… Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Antalya'ya Türkiye'nin bütün vatan toprağını kapsayacak şubelerinin kurulduğu yerde Fenerbahçe Evleri projesinin, sözünü vermiştik. İlkini burada başlatıyoruz" dedi.

 

Yıldırım, Van'da Vanlılara da söz verdi.

 

Başkanın sözü Vanlılar için senettir.  Sözüne güveniyoruz. Yalnız hayata geçmesini de istiyoruz.

 

Aziz Başkan'a sözünü hatırlatmakta yarar var.

 

Ülkemizin bütünlüğü, birlik beraberliği, kalkınması, huzuru söz konusu olduğunda nasıl ki, "Edirne'den Van'a" deniliyorsa Fenerbahçe Başkanı Aziz yıldırım da taahhüdünün gereğini yerine getirerek ikinci Fenerbahçe Evi ve Vanlıların heyecanla beklediği Fenerbahçe Van Tesisi'nin temelini Van'ın kurtuluşunun 100. Yılı olan 2018'de atması gerekir.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı