301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2018 - Cuma 12:19
 
Gaziantep konutta kazandırıyor!
Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanan Gaziantep, 2 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri olarak dikkat çekiyor.
Yaşam Haberi
Gaziantep konutta kazandırıyor!

Anadolu’nun önde gelen şehirleri arasında yer alan Gaziantep’im konomisinde sanayi, tekstil ve gıdanın oldukça önemli bir yere sahip. Zengin tarihi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çeken şehirde Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslahiye, Nurdağı, Araban, Oğuzeli, Yavuzeli ve Karkamış olmak üzere toplam 9 ilçe bulunuyor.

Gaziantep’in prim değeri artıyor!

Güneydoğu Anadolu Projesi’ne (GAP) en yakın sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep büyük bir şehir olarak pek çok yerden ayrılıyor.  Yeni projelerin artış gösterdiği şehir hızla gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda emlak prim değeri yükselen Gaziantep, gayrimenkul sektöründe de adından söz ettiriyor.  Peki, Gaziantep satılık daire ve kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziantep konut piyasası hakkında bilinmesi gerekenler…

Gaziantep satılık daire fiyatları 122 bin 57 TL’den başlıyor!

Farklı konut tiplerinin bulunduğu Gaziantep’te satılık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz ayı verilerine göre, Gaziantep satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.04 artış gösterdi. Gaziantep şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.627 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle amortisman süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gaziantep satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 122 bin 57 TL, maksimum 203 bin 400 TL arasında değişiyor, ortalama konut satış fiyatı ise 162 bin 742 TL olarak belirtiliyor.

Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, en düşük605 TL, en yüksek 1.009 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 807 TL olarak gösteriliyor.

Şahinbey ilçesi konutta kazandırıyor!

Gaziantep’in en kalabalık ilçesi Şahinbey, bölgede satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şahinbey satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.46 artış gösterdi. Şahinbey ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.494 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Şahinbey’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 112 bin 86 TL ile 186 bin 800 TL arasında değişiyor.

Gaziantep projeleri neler?

Anadolu’nun önde gelen şehirlerinden Gaziantep’te bu yılının sonunda tamamlanması hedeflenen “GAZİRAY” metro projesinin şehirdeki trafiği önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor. Aynı zamanda Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi” kapsamında 2023’e kadar “akıllı şehre” dönüştürülmesi planlanıyor.  Ayrıca 2023 yılına kadar tamamlanması planlanan ve 50 bin konut yer alacağı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir projesi de Türkiye'deki 23 ilden daha büyük olacak. Tüm projelerle beraber Gaziantep, önümüzdeki yıllarda cazibesini daha da artıracağa benziyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaziantep, konutta, kazandırıyor!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı