Haber Detayı
29 Haziran 2017 - Perşembe 15:19
 
GELİNİMİZLE GURUR DUYUYORUZ
Vanlı Milli Tekvandocu Nur Tatar'ın, Güney Kore'de yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası'nda kadınlar 67 kiloda 'Dünya Şampiyonu' olması, Van'a gezmek, eğlenmek ve alışveriş için gelen İranlı turistleri de sevindirdi. Gazetemize açıklamalarda bulunan İranlı vatandaşlar, gelinleri Nur Tatar'ın başarısından gurur duyduklarını söylediler.
Van Haber Haberi
GELİNİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Rıdvan Can

 

Olimpiyat ikincisi ve üçüncüsü, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Tekvandocu, İranlı tekvandocu Mehran Askari ile Mart ayında Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'in kıydığı nikah töreniyle evlenen Vanlı Nur Tatar'ın başarısı İranlı eşinin Van'da bulunan vatandaşlarını da mutlu etti.  İranlı turistler Tatar'a 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda başarı dilediler.

 

"Vanlı gelinimizi çok seviyoruz"

Mohsen Radmard isimli İranlı turizm rehberi, gelinleri Nur Tatar'ın dünya şampiyonu olmasının son derece önemli olduğunu belirterek, "İran'ın Milli tekvandocusu gururumuz Mehran Askari ile evlenerek gelinimiz olan bulunduğumuz Van şehrinin kızı Nur Tatar'ın başarısı gerçekten bizleri çok gururlandırdı. Onunla gurur duyuyoruz. Bizler İranlı vatandaşlar olarak Vanlı gelinimizi çok seviyoruz. Nur'un başarısından Türkiye kadar İran'da gururlandı. Türkiye-İran zaten kardeşti, Vanlı gelinimiz Nur sayesinde birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimiz daha çok pekiştirdik" ifadelerini kullandılar.

 

 

"Türkiye-İran ortak sevinç yaşadı"

 Adını vermek istemeyen bir İranlı turist ise "Gezmek, eğlenmek ve alışıveriş yapmak üzere Van'da bulunuyoruz.  İran'ın başarılı tekvandocusu Mehran Askari ile evlenen Nur Tatar'ın Güney Kore'de Dünya Şampiyonu olması bizi de gururlandırdı mutlu etti. Türkiye'nin haklı olarak guru duyduğu sporcu kızı Nur Tatar bizimde gururumuzdur. Vanlı gelinimizin başarısında Türkiye-İran ortak sevinç yaşadı.  Şampiyon gelinimize 2020'de Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak olan Olimpiyat Oyunları yolunda başarılar diliyoruz" dedi.

 

 

Nur Tatar, 67 kiloda tatamiye çıkmış ve finalde ABD'li Paige McPherson ile karşı karşıya gelmişti. Rakibi karşısında ilk raundu 0-0 geçen Nur Tatar, ikinci rauntta ise 2-1'lik skorla geriye düşmüştü.

 

 

Son rauntta rakibi karşısında atak bir mücadele sergileyen Nur Tatar, maçtan 6-4 galip ayrılarak dünya şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştı.

Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör: Hacı Yılmaz
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı