Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

SANA YÜKLEDİĞİM ANLAM
VAN DENİZİ
VAN'LI
Van dostu Yavuz Donat
KİLİM
Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 17:05
 
Gürpınar Belediyesi’nden Elazığ’a yardım
Gürpınar Belediyesi Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında toplanan 1 kamyon yardım malzemesi Elazığ’a gönderdi.
Van Haber Haberi
Gürpınar Belediyesi’nden Elazığ’a yardım

Vansesi Haber Merkezi

6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatıyla Gürpınar İyilik Merkezi (GİMER) kapsamında yardım kampanyası başlatıldı.

Yardım kampanyası kapsamında tek yürek olan Gürpınar halkı kısa süre içerisinde battaniyeler, ısıtıcılar, gıda ve deprem bölgesinde ihtiyaç olabilecek daha birçok malzeme topladı.

Toplanan ihtiyaç malzemesi Elazığ ve Malatya’da bulunan depremzedelere ulaştırılmak üzere Gürpınar Belediyesi hizmet binası önünden dualar eşliğinde gönderdi.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 41 vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından devletin, kamu kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin depremzedelere yardım için hızlı bir şekilde harekete geçtiğini söyledi.

Gürpınar Belediyesi olarak depremzede vatandaşların yanında olmak için ilçede yardım kampanyası başlattıklarını anlatan Başkan Tanış, “Depremin hemen ardından Gürpınar İyilik Merkezimize (GİMER) yardımlar gelmeye başladı. Gürpınar halkı kısa süre içerisinde kampanyaya destek verdi. Vatandaşlarımızın bu duyarlılığı karşısında büyük mutluluk duyduk. Vatandaşlarımızın bu emanetlerini, dualarını ve selamlarını deprem bölgesindeki insanlarımıza iletmek için kamyonumuz yola çıktı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gürpınar, Belediyesi’nden, Elazığ’a, yardım, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı