301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 14:12
 
Güzel dileklerle güzel amellere
Kalp kırmamak oysa ne kadar basit. Yarın o kişiyi bir daha göremeyeceğimizi bilsek belki kırıcı olmayacağız. Ölümün her an bizi bulacağını bilerek iyi geçinmez miyiz insanlarla? Ölümün; evde, işte masanın başında, arkadaş ortamında, sokakta veyahut bir tartışma esnasında bizi ansızın bulabileceğini bilerek yaşasak belki bu kadar rahat olamayacağız insani ilişkilerimizde.
Köşe Yazıları Haberi
Güzel dileklerle güzel amellere

Kalp kırmamak oysa ne kadar basit. Yarın o kişiyi bir daha göremeyeceğimizi bilsek belki kırıcı olmayacağız. Ölümün her an bizi bulacağını bilerek iyi geçinmez miyiz insanlarla? Ölümün; evde, işte masanın başında, arkadaş ortamında, sokakta veyahut bir tartışma esnasında bizi ansızın bulabileceğini bilerek yaşasak belki bu kadar rahat olamayacağız insani ilişkilerimizde. Daha dikkatli daha samimi olacağız belki. İyi niyetinden vurulan kalpler bırakmayacağız ardımızda belki de. Bir avuç toprağın bizi sardığı yerde hiçbir şey bizimle olmayacak,

 

Güzel kelimelerimizden başka,

 

İyi amellerimizden başka,

 

İçi dolu dolu dualardan başka,

 

Bu bilinçte olmalıyız kılınacak iki rekatlık son namazdan önce. Bir avuç toprağın altına girmeden önce. Bir metrelik bez bizi sarmadan evvel.

 

***

Harcamaya kıy(a)madığımız servet ile bir insanı bir anlık bile olsa sevindirebileceğimizi bilmeliyiz ki mahşeri aleme uğurlanmadan önce elle tutulur bir sığınağımız olsun.

 

Bu alemde iken neyi önemsediğimize bakalım.

 

Şan, 

 

Şöhret,

 

Makam,

 

Mal, mülk yani servet mi?

 

Oysa bunlar ne kadar basit şeylerdir ince bir damarın kesilmesinin yanında, vereceğimiz son nefesin yanında koskoca bir hiç oysa…

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güzel, dileklerle, güzel, amellere,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı