301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 13:56
 
Hayatımdır fani, dostumdur baki
Değerli okurlar bundan böyle Van'ın sesi özgür, bağımsız, tarafsız, 81 yıllık gazetesi Vansesi'nde sizlerle birlikte olacağım. Fani dünya üzerinde her birimiz belli başlı isteklerle yaşıyoruz.
Köşe Yazıları Haberi
Hayatımdır fani, dostumdur baki

Değerli okurlar bundan böyle Van'ın sesi özgür, bağımsız, tarafsız, 81 yıllık gazetesi Vansesi'nde sizlerle birlikte olacağım. Fani dünya üzerinde her birimiz belli başlı isteklerle yaşıyoruz. Belki de ancak bu şekilde sürdürebiliyoruz hayatı. Oğlum öğretmen olsun, kızım iyi bir kısmet bulsun, iyi bir eğitim göreyim, zengin olup mal mülk içinde yüzeyim gibi nice isteklerimiz vardır. İşte hayat bu isteklerimizi amaç edinip uğruna soğuk terler dökünce anlam kazanıyor.

 

Biz bu istek ve hayallerin peşinden koşarken, sonra ne mi oluyor? Günler günleri, yıllar yılları kovalıyor. Bir bakmışız gün gelmiş kimimiz zafer bayrağı dikiyoruz elde ettiklerimizin tepesine, kimimiz usul usul boğuluyoruz hayallerimizin battığı suda. Velhasıl hayat böyle iniş çıkışlardan ibaretken en büyük ihtiyacımız çıkıyor ortaya. Bir dost eli... Çok uzak bir o kadar yakın dostun, kardeşin... Yeri geldi mi anne, baba şefkatiyle sımsıkı saracak bir el…

 

İyi bir dost hakikatli bir hayat arkadaşıdır bir nevi. Dostunla muhabbetini sual etmeyeceksin, kalbinden kalbine yol olacak çünkü. Mutluluğunda herkes gibi acında üzüntünde hiç kimse gibi olacak. İyi seçeceksin dostunu. Çünkü zor gününde o olacak yanında. Gecenin bir vakti kapısını vurduğunda ne oldu demeden sana, başını omzuna koyup ağlayacaksın. Hadi gidiyoruz dediğinde 'Nereye?' diye sormadan tereddütsüz senle gelecek. İncinmişliğin ve incitmişliğin çok olduğu bu dünya da kapısında huzur içinde dinlendiğindir, soluklandığındır dost.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayatımdır, fani,, dostumdur, baki,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı