301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 17:31
 
Herşey ayrıntılarda gizlidir
Hayat; zoruyla, kolayıyla, acısı ve tatlısıyla, eğrisi , doğrusuyla , sevgisiyle, nefretiyle bir bütündür.
Köşe Yazıları Haberi
Herşey ayrıntılarda gizlidir

Hayat; zoruyla, kolayıyla, acısı ve tatlısıyla, eğrisi , doğrusuyla , sevgisiyle, nefretiyle bir bütündür. Koşuşturma ve telaş içinde geçirdiğimiz şu günlerde çevremizde olup biten birçok şeyi fark edemiyoruz. Doğanın bize ayrıntılarda sunduğu güzellikleri çoğu zaman göz ardı ederiz. Patlayan goncanın rengini, açan çiçeğin kokusunu, ötüşen kuşların sesini fark edemeden günümüzü tamamlarız. Oysa doğada değişen bu döngüyü önemseyip daha farklı bir gözle izlesek baharın çoktan geldiğini, doğanın bize ne kadar cömert davrandığını göreceğiz ve ilişkilerimizde daha sıcak, daha sevecen davranacağız. Çevremize baktığımızda bu bütünü ayrıntıları ile görüp seveceğiz.

 

Bir şeyin iyi, güzel, nitelikli ve anlamlı olup olmadığını o şeyin ayrıntılarında aramalıyız. Bazen bir sözde, bir davranışta, bir bakışta gizlidir tüm gerçekler.

 

Bazen ilk bakışta önemsiz ve küçük görünen detaylar mercek altına alındığında bizi hiç beklemediğimiz yerlere götürebilir. Ufacık bir ayrıntının bazen bir hayat kurtardığı gibi, hayatımızı karartan, sonradan fark ettiğimiz olayların çözümünde bize ipucu veren uyarılar olduğunu anlarız.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Herşey, ayrıntılarda, gizlidir,
Haber Videosu
Yorumlar
--Sosyal Medya Bitiş -->
Haber Yazılımı