Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 16:51
 
Herşey Van İçin!
Köşe Yazıları Haberi
Herşey Van İçin!

Günümüz insanın karşılaştığı en önemli meselelerden biride çevre temizliğidir. Bu mesele hepimizi toptan tehdit ediyor. Çevre konusu lokal veya bölgesel olmanın dışında tüm insanlığı ilgilendiriyor!

Bu konunun önemine binaen Ülkemiz ve Van olarak çok geç olmadan acil tedbirler almak zorundayız. Çevreyi korumanın yalnız kanunlarla mümkün olmadığını görüyoruz. Bu iş dinimizin bizlere yüklediği bir misyondur. İslami açıdan ahlak vicdan ile alakalıdır ve Müslüman çevreyi kirletmez! Bununla beraber insanlarımızı çevre ve temizlik konusunda kapsamlı olarak bilgilendirmek zorundayız. Herkes hissesine ne düşüyorsa; kimi anlatacak, kimi yazacak kimi çizecek, kimileride örnek olacak!  Van’ı seven herkes imkânları ölçüsünde bu konuyu ele almalı ve anlatmalıdır!

  Vangölü’nün suyunu ve çevresini kirletmeyin! Temiz suda yüzme hakkıma saygı gösterin!

Unutmayalım ki Vangölü’nü kirletmek kul hakkına girer!

  Bu yazıyı okuyan kişiler üzerinde azda olsa çevre ve özellikle temizlik konusu üzerinde bir farkındalık oluşturabilirsem mutlu olurum...   

  Temizlik Rabbimizin emridir. “Temizlik imandandır” sözü bizim için rehber olmalıdır. Teneffüs ettiğimiz temiz havanın, akan suyun, esen rüzgârın değerini bilmek zorundayız. Tabi dengeyi bozacak ve Van için feci sonuçlar doğuracak haller konusunda çevremiz bizi uyarmaktadır.  Şimdiye kadar olan tutum ve hallerimizi gözden geçirip ona göre yeniden davranışlar geliştirmeliyiz!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Herşey, Van, İçin!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı