Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 09:41
 
İKİ NİSAN RUHUNA YAKIŞAN ÇALIŞMA
Van Büyükşehir Belediyesi, ismini kentin kurtuluş tarihinden alan, İki Nisan Caddesi’nde rölyef ve anıt çalışması yapıyor.
Van Haber Haberi
İKİ NİSAN RUHUNA YAKIŞAN ÇALIŞMA

Vansesi Haber Merkezi

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında İki Nisan Caddesi’nde bulunan Merve Parkı ile Enver Harun Tanrıtanır Parkında anıt, rölyef ve çevre düzenlemesi çalışmaları başladı.

2017 yılında uygulanan ‘Prestij Cadde Projesi’ ile çehresi değişen İki Nisan Caddesi, yeni yapılan anıt ve rölyeflerle kentin tarihine ışık tutacak. Yüzde 50’si tamamlanan çalışma ile cadde üzerindeki Merve Parkı’nda yapılan anıtta Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunu simgeleyen rölyefler yer alırken, Enver Harun Tanrıtanır Parkı’nda yapılan anıtta ise Birinci Dünya Savaşı'nda Hoy cephesindeki askerlere mühimmat götüren ve dönüş yolunda tipiye yakalanarak şehit olan Vanlı 120 çocuğu simgeleyen rölyefler yer alacak.

van ikinisan caddesi yenileme ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca çalışma kapsamında iki parkta çevre düzenlemesi, aydınlatma ve yürüme yolları yenilenecek. Fitness aletlerinin bulunduğu alan ise kauçuk karo ile yenilenerek daha konforlu hale getirilecek.

Çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanması hedeflenirken sözkonusu parklarda isim değişikliğine gidilmeyeceği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı