Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 15:40
 
İkram Kali TRT GAP Diyarbakır Radyosu'nda Van'ı Anlatıp Tanıtacak
Gazetemizin yazı işleri müdürü ve köşe yazarı İkram Kali TRT GAP Radyosu "Yöremizden Van Gündemi" programında her Salı günü saat 12. 15'te canlı yayına bağlanarak, Van'ın tarihini, kültürünü, sosyal ve kültürel zenginliklerini tanıtacak.
Van Haber Haberi
İkram Kali TRT GAP Diyarbakır Radyosu'nda Van'ı Anlatıp Tanıtacak

 

Berk İlhan


Van'ın bağımsız, tarafsız, özgür ve ilk gazetesi Vansesi, kuruluşunun 80. yılında da Van için görev bildiği tanıtım çabalarına katkı sunmaya devam ediyor. Gazetemizin yazı işleri müdürü ve köşe yazarı İkram Kali TRT GAP Diyarbakır Radyosu'nda yapımcılığını Piruzhan  Gezo  Nurani'nin yaptığı "Yöremizden Van Gündemi" programına her Salı günü saat 12. 15'te Van'dan canlı bağlanarak  kentimizin tarihi, kültürel, sosyal, sportif faaliyetlerini radyo dinleyencileriyle paylaşacak.


Daha önce 10 yılı aşkın süreyle GAP Diyarbakır Radyosu'nun Çarşamba günleri gerçekleştirilen canlı yayın programına katılarak çeşitli yönleriyle kentimizi tanıtan İkram Kali, yeninden başlayacak olan programla ilgili olarak şunları söyledi:  "TRT  ve  yayınlanacak programın yabancısı değilim. TRT'deki dostlarımızın teklif üzerine geçmişte uzun yıllar yaptığımız programa yeniden başlıyoruz. Van Gündemi programının yeniden başlaması kentimizin tanıtılması, sesini duyurması adına sevindiricidir. Van için yazarak, konuşarak, anlatarak, önererek, eleştirerek, hizmet etmek bizim için mutluluk vericidir.  Van Gündemi programı her hafta Salı günleri gerçekleştirilecek ve yılsonuna kadar devam edecek. Değerli yapımcımız Piruzhan Hanım ve sunucularımızla keyfili, yararlı programlar gerçekleştireceğiz. İlkini bugün saat 12.15'de gerçekleştireceğimiz programımızda 2018'de gerçekleştirilecek olan Van'ımızın kurutuluşunun 100. yılını çeşitli yönleriyle ele alacağız. Radyo dinleyicileri ve Van sevdalılarını programımızı dinlemeye davet ediyorum. Programımız Van'ımız ve Vanlılar için hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı