301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 18:01
 
İpekyolu Belediyesi vefa gösterdi
İpekyolu Belediyesi'nin bu toprağın bağrından çıkan değerine Ahde Vefa göstermesi takdir edildi.
Köşe Yazıları Haberi
İpekyolu Belediyesi vefa gösterdi

Belediyeler sorumlu oldukları beldelerin yol, içme suyu, kanalizasyon, imar gibi altyapı hizmetleri yanında belde sakinlerinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını da karşılamakla yükümlüdürler. 

 

Öte taraftan herkes ikamet ettiği, yani yaşadığı beldenin hemşehrisidir. Van da yasayan herkes bu anlamda hemşehridir.  Belediyelerimiz hizmet verdikleri hemşehrileri arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi, kültürel değerlerin korunması konusunda gerekli çalışmaları yapar, makul talepleri yerine getirirler.

 

Hafta sonu İpekyolu Belediyesi bu anlayışın güzel bir örneğini Şerefiye Mahallesinde hayata geçirdi. Seçilmiş belediye başkanlarının yapması gerekeni kayyum olarak atanan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk inanarak hemde heyecanla yaptı.

 

60 yıl boyunca aşkla sevdiği memleketi Van'ın kültürüne gönüllü hizmet eden, çeşitli dernek ve sosyal kuruluşlarda görev alan, davet edildiği her yere erinmeden koşan eğitimci, kültür adamı, bilge insan,  toplumun her kesiminde sevgi saygı gören, 14 Şubat 2012 tarihinde aramızdan ayrılan rahmetli Fevzi Levendoğlu'nun adı eski Mehvel (Orduevi) arkası, deprem sonrası yıkılan subay lojmanlarının arsası,eski 50. Yıl Ortaokulu,  bugünkü Zaferler İlköğretim Okulu yanında yapılan parkta yaşayacak.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı