301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 16:56
 
İSMAİL SAY: KAPISI AÇIK BELEDİYE OLACAĞIZ
Ak Parti Edremit İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Say, dün bir cafede Van'da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Burada açıklamalarda bulunan Say, "Şeffaf, adaletli ve çözüm üreten bir Edremit Belediyesi olacağız. Çalışan, halkına hizmet eden bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz. Kapısı açık belediye olacağız" dedi.
Van Haber Haberi
İSMAİL SAY: KAPISI AÇIK BELEDİYE OLACAĞIZ

Rıdvan Can

 

AK Parti Edremit İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Say, ulusal ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Bir kafede gazetecilerle bir araya gelen İsmail Say, seçim öncesi yaptıkları saha çalışması ve göreve gelmeleri halinde izleyecekleri çalışma felsefesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Edremit ilçemizle ilgili daha güzel projelerimiz var"

Ak Parti Edremit ilçe Belediye Başkan İsmail Say, aday gösterildiği günden buyana basınla ilk kez bir araya gelerek, kahvaltı programında  yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'a ayrı bir önem verdiğini belirtti. Aday gösterildiği günden beri kolları sıvadıklarını ve çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya çalıştıklarını belirten Say, "Şeffaf, adaletli ve çözüm üreten bir Edremit Belediyesi olacağız. Çalışan halkına hizmet eden bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz. Biz, Van'ı ve Edremit ilçemizi çok seviyoruz. Edremit ilçemizin durumunu daha iyiye taşıyacağımıza inanıyorum. Edremit ilçemizle ilgili daha güzel projelerimiz var. Hizmet anlamında hiç bir ayrım gözetmeksizin, tüm Edremit'i kucaklayarak yeniden bir gönül seferberliği hareketi başlattık. İlçemizi sivil toplum kuruluşları, yerel basın ve halkın katkılarıyla el birliğiyle layık olduğu güzel hizmetlerle buluşturacağız. Van'ın turizm beldesi olan Edremit ilçemize hizmet amacıyla AK Partiden Edremit Belediyesine talip olduk. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde halkımız bana hizmet etmem için teveccüh gösterip oy verirse sevdalısı olduğum şirin ilçemizde önemli projeleri hayata geçireceğiz. Edremit Belediyesi başkan adayı olarak halkımızın oylarına talibim. Halkımızda bu görevi bana verirse projelerimi tüm Edremitli  hemşerilerime sunacağım" diye konuştu.

"Edremit'i 7. bölge ilan ediyoruz"

Gerek iş hayatında gerekse hukuk hayatında 'ben' yerine 'biz' vurgusu yapan bir kişi olduğunu dile getiren İsmail Say, "Belediyecilikte de biz olacağız. Hiçbir ayrım gözetmeden bu şehirde yaşayan herkes biz parantezinin içerisindedir. Bildiğiniz gibi Van, teşvik anlamında 6. bölgededir. Biz de Edremit'i 7. bölge ilan ediyoruz. Siz eğer yatırımcıyı, esnafı rahatlatmazsanız, güven vermezseniz, çalışma ortamını sağlıklı hale getirmezseniz, istediğiniz kadar teşvik verin. İzmir'deki, Antalya'daki, İstanbul'daki adamı buraya getiremezsiniz. Bunu getirmek için gelen adamı geldiğine pişman ettirmemek için gerek ona aracılık etmek, müşavirlik etmek ve yatırım ortamı sağlamak için 7. bölge manifestomuzu açıklayacağız. Kapısı açık belediyecilik yapacağız. Belediyenin tüm yetkilileri açılısında ulaşabilir bir belediyecilik anlayışı hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

"Edremit, Edremit sahilinden ibaret değildir"

Edremit'in Edremit sahilinden ibaret olmadığını söyleyen İsmail Say, "Edremit'i tüm Türkiye tanıyor. Sahiliyle, vitriniyle, Van Gölü'yle tanıyor. Edremit'in 60 kilometre uzaklıkta mahallesi var. 40 kilometre uzaklıkta altyapısı olmayan mahallesi var. Ulaşım sıkıntısı olan mahalleler var. Biz bu anlamda çalışmalarımızı 3'e ayırdık. Birincisi, acil eylem planıdır. Siz altyapısı olmayan bir kentte teleferik yapamazsınız. Öncelikle acil insani ihtiyaçları çözeceğiz. İkincisi, orta vadede yapılması gerekenler. Bunlar az önce dediğim gibi istihdamı arttırıcı hamlelerdir. Gittiğim her yerde şu sözü veriyorum. Nasip olursa 5 yıllık süreçte Edremit'te ortalama 5 bin kişilik istihdam oluşturacak yatırım getireceğiz. Belediyeye eleman almayacağız. Belediye olarak yatırım ortamını sağlıklı hale getirerek en az 5 bin kişilik istihdam olanağı sağlayacağız. Sosyal belediyeciliği geliştireceğiz. Van 21 yaşında bir kent. Biz gençlerimizle istihdam dışında sosyal belediyeciliği geliştireceğiz. Sahada gezerken hiç kimseye vaatte bulunmuyoruz. Birlikte çalışma sözümüz var. Biz elimizden geldiğince Edremit bölgesinde bu anlayışı yerleştirmeye çalışacağız. Geçmişte kalmayacağız ki geleceği planlayabilelim" şeklinde konuştu.

 

Program, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSMAİL, SAY:, KAPISI, AÇIK, BELEDİYE, OLACAĞIZ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı