301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 16:00
 
İstiklal Marşı ve Ezan
Öğrenmenin zemini, zamanı ve yaşı yoktur. Yaşarken her gün bir şeyler öğrenmek zorundayız, zaten istesek de istemesek de öğreniyoruz. İki günü müsavi olan zarardadır" Düsturunu unutmamak lazım.
Köşe Yazıları Haberi
İstiklal Marşı  ve Ezan

Öğrenmenin zemini, zamanı ve yaşı yoktur. Yaşarken her gün bir şeyler öğrenmek zorundayız, zaten istesek de istemesek de öğreniyoruz. İki günü müsavi olan zarardadır" Düsturunu unutmamak lazım. Her gün bir önceki günü aşmaya çalışanlar başarılıdır. Bazen farkında olmadan yanlışlıklar yapabiliriz fakat bunun farkına varır varmaz olumsuzu terk edip anında olumlu davranışı hayatımıza tatbik etmeliyiz. Umulmadık bir yerde ders niteliğinde ve kalıcı bilgiler bizi bulabilir unutmayalım.

 

Her zaman için ve her yerde büyükler küçüklere karşı sorumludurlar, onlara iyi örnek olmalı, onlara güzeli öğretmelidirler. Buna bağlı olarak insanlara karşı ön yargılı ve toptancı olmamak gerektiğini düşünüyorum, işte bunlar hepsi böyledir veya bu topluluk iyidir kötüdür vs dememek lazım. Bunları niye mi anlatıyorum! Şunun için anlatıyorum, aşağıda anlatacağım hatıralar ders niteliğinde olduğundan dolayı. İsterseniz sözü fazla uzatmayayım nasipse konumuza geçelim. Sayfadaki yerimiz ve kelime sayımız el verdiğince bir iki hatıramı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım…

 

Bu hafta Erek Mahallesi'ndeyiz ve buna bağlı olarak Erek Lisesi'nin bahçesindeyiz. Hafta içinde genellikle okul sonrası mahallemizdeki çayırlarda, tarlalarda futbol oynardık, hafta sonları ise Erek Lisesi'nin bahçesinde top oynamaya giderdik. Pazar günleri bizim Mahalleden (Mercimek), Erek, Haraba ve Meteoroloji Mahallelerinden arkadaşlarımız ikindiye yakın burada toplanır, biraz daha üst düzey futbol oynar, bazen de çok teknik ve çekişmeli maçlar yapardık. Burada daha çok Van'ın amatör liglerinde futbol oynayan sporcu arkadaşlarımız olurdu.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstiklal, Marşı, , ve, Ezan,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı