301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 10:34
 
Jandarma görev başında
Van’da jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında avlanması yasak olan 100 kilosu canlı, toplam 250 kilo Van balığı ele geçirirken, canlı balıklar Van Gölü'ne bırakıldı.
Van Haber Haberi
Jandarma görev başında

Van Gölü’nde 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında devam eden av yasağının başlaması ile birlikte jandarmanın kaçak avcılar ile mücadelesi de aralıksız devam ediyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Van Balığının yasak döneminde avlanmaması için Van İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri 24 saat esasına göre kontrollerine devam ediyor.

 

Geçtiğimiz yıl alınan emniyet tedbirlerinin sayesinde Van Balığının derelerdeki yolculuğunu sorunsuz tamamlayarak yumurtalarını derelere bırakıp Van Gölüne dönmeyi başardılar. Bu yılda Van İl Jandarma Komutanlığı aldığı tedbirlerle yasak döneminde avlanmaya çalışan balıkçılara göz açtırmayacağının sinyalini verdi.

 

Aldığı tedbirleri gece/gündüz devam ettiren Van İl Jandarma Komutanlığı Edremit İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Bot Timi önceki akşam İskele bölgesi ile Van Kalesi bölgesi arasında kaçak avcılık yapılacağının bilgisini aldı. Alınan bilgi üzerine bölgedeki tedbirlerini artıran bot timi, Van Gölüne atılmış 500 metre uzunluğunda ağ tespit etti.

 

Ağlara takılan 100 kilogram civarındaki canlı Van Balığını zorlu uğraşların ardından Van Gölüne bırakan bot timi personeli, 150 kilogram civarındaki Van Balığını ve yakaladıkları ağı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yasak döneminde Van Balığının korunmasına yönelik mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini bir kez daha gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarma, görev, başında,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı