Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 09:04
 
Jandarmadan kaçak avcılara geçit yok
Van’da jandarma ekipleri tarafından avlanması yasak yolan Van balığını korumaya yönelik yapılan çalışmalarda bin 200 kilo kaçak avlanmış balık ve ağ ele geçirildi.
Van Haber Haberi
Jandarmadan kaçak avcılara geçit yok

Aldığı tedbirlerle Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçak avcıların korkulu rüyası haline geldi. Van balığının yasak döneminde kaçak olarak avlanmasının önlenmesine yönelik geniş güvenlik tedbirleri alan Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, karadan ve gölden denetimlerine devam ediyor. Kaçak avcılığın önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Tuşba İlçe Jandarma Komutanlığı bağlı Timar Jandarma karakol Komutanlığı ekipleri, tarafından Çolpan Suyu bölgesinde yapılan denetimlerde kaçak avcılıkta kullanılan ağ ele geçirildi. 

Öte yandan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarafından yapılan yol kontrolünde ise bir araç içerisinde bin 200 kilogram kaçak avlanmış Van balığı ele geçirildi. Ele geçirilen ağ ve balıklar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine teslim edildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, inci kefalinin korunmasına yönelik olarak av yasağının sonuna kadar denetimlere aralıksız devam edileceği belirtildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarmadan, kaçak, avcılara, geçit, yok,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı