301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 15:01
 
Kahve ve kulüp kültürü
Bu haftaki yazım ve sunduğum bu resim ile sizleri 1945-1958 yıllarına götürmek, o zaman diliminden hafızamda kalan esnaf ve çay kahvehanelerin deki adabı anlatmak istiyorum.
Köşe Yazıları Haberi
Kahve ve kulüp kültürü

Bu haftaki yazım  ve sunduğum bu resim ile sizleri 1945-1958 yıllarına götürmek, o zaman diliminden hafızamda kalan esnaf ve çay kahvehanelerin deki adabı anlatmak istiyorum.

 

Bu resim, Van'ın geçmişi ile ilgili tarihi bir belgedir. Resmin çekildiği tarihi tam bilmiyorum. Ama muhtemelen 1945-1950  arası yıllarda çekilmiştir. Yedi arkadaşın bir araya gelip çektirdiği bir hatıra resmi değildir. Önce bu resimdeki Van büyüklerimizi tanıtmak istiyorum.

 

Önde, sol başta, o yılların ünlü Van Belediye Başkanı Salih Türkoğlu, (eski milletvekilimiz Fuat Türkoğlu'nun babası), yanındaki Bitlisli müteahhit Nizam Barut, önde,sağ baştaki babam Zekeriya Dağtekin, arka sırada sol başta Van- Diyarbakır nakliyat ambarının sahibi ve kurucusu Hayrettin Ünsal, ortada, daha sonraki yıllarda,belediye başkanlığı yapmış Hamdi Özmen, arka sıra sağda, babamın ortağı Fevzi Perihanoğlu ve ortada arka sırada geçen yıl 92 yaşında kaybettiğimiz Fikri Atila Bey'dir. Hepsini rahmetle ve minnetle anıyorum. Nur içinde yatsınlar ve mekanları cennet olsun.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kahve, ve, kulüp, kültürü,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı