301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 15:37
 
Kapıköy Gümrük Kapısındaki İlk Mağaza Açıldı
Van’ın Saray İlçesindeki Türkiye-İran sınırında bulunan Kapıköy Gümrük Kapısındaki ilk mağaza Vali Mehmet Emin Bilmez’in katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.
Van Haber Haberi
Kapıköy Gümrük Kapısındaki İlk Mağaza Açıldı

Vansesi Haber Merkezi

Türkiye ile İran arasında ekonomik ve ticaret anlamında büyük öneme sahip olan 100 milyon liralık modernizasyonun ardından 19 Şubat 2019’da açılışı yapılan Kapıköy Gümrük Kapısındaki ilk mağaza törenle açıldı.

Mağazanın açılış kurdelesini il protokolü ile birlikte kesen Vali Bilmez, İran’dan gelecek misafirlerin daha güzel koşullarda ağırlanması için gümrük kapısının modernize edildiğini söyledi.

Kapıköy Gümrük Kapısının Van’ın ve Türkiye’nin bir vitrini olduğunu vurgulayan Vali Bilmez, ilk mağazanın açılışından sonra diğer mağazaların da açılmasıyla ticaretin gelişeceğini ve Van’ın ekonomisine ciddi anlamda katkı sunacağını dile getirdi. 
Daha sonra mağazayı gezen Vali Bilmez, Saray Kaymakamı Mehmet Halis Aydın ve Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım’dan kapının son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Vali Bilmez, gümrük kapısında inceleme yaptıktan sonra ziyaretini tamamladı. Kapıköy Gümrük Kapısı ziyaretinde Vali Mehmet Emin Bilmez’e İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve kurum amirleri eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapıköy, Gümrük, Kapısındaki, İlk, Mağaza, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı