301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 17:43
 
Kısa Kısa
Okullar tatil olduğunda, biraz olsun rahatlayan trafik, önümüzdeki günlerde atağa kalkacak. Yeni eğitim döneminin başlamasıyla okul servislerinin aktif hale gelmesi, toplu taşımadaki yoğunluklar yine kendisini göstereceğe benziyor.
Köşe Yazıları Haberi
Kısa Kısa

YENİ DÖNEM BAŞLARKEN

Okullar tatil olduğunda, biraz olsun rahatlayan trafik, önümüzdeki günlerde atağa kalkacak. Yeni eğitim döneminin başlamasıyla okul servislerinin aktif hale gelmesi, toplu taşımadaki yoğunluklar yine kendisini göstereceğe benziyor. Tatil dönüşleri, okul hazırlıkları, alışverişler günlük hayatın yoğunluğunu artırmaya başladı bile. Yeni dönem, sadece eğitim öğretimde değil, buna paralel olarak birçok alanlarda söz konusu olur. Yeni tayinler, iş değişiklikleri, ikamet değiştirme, izin günleri hep buna göre ayarlanır. Anlaşılıyor ki eğitim öğretim sadece akademik anlamda değil, sosyal alanda da çok güçlü bir silah.

 

BAZI YANLIŞ DOĞRULAR:

Bildiğimizi sandığımız doğruları sorgulamak gerekiyor bazen. Mesela et, yumurta, tereyağı zararlı mıdır? Hastalıklarda diyetle alınan kolesterol mü, yoksa genetik olarak kolesterol yüksekliği mi rol oynar? Bir araştırma sonucu der ki, diyetteki kolesterolün kan kolesterolüne etkisi oldukça az. Diyetteki yağ miktarını azaltalım derken yerine karbonhidratı koymak, obezite başta olmak üzere, Diyabet gibi birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Açlık bastırmak için karbonhidratları tüketmek demek, 2 saat sonra daha güçlü bir şekilde açlık hissi ve kilo kontrolünün zorlaşması demektir.

 

Yeme içme davranışları kalp sağlığı üzerine ne kadar etkili değil mi? Oysa besinlere kolay ve hızlı ulaştığımız günümüzde bu durum bir tezat gibi gelse de, fabrikasyon besinlere yöneliş ve tabi ki beraberindeki stres, hareketsiz yaşam gibi faktörler, birçok hastalığın görülme riskini artırmakta.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kısa, Kısa,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı