Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 16:18
 
Kongre gelip-çattı
Günahıyla, sevabıyla bir yönetim dönemini daha geride bırakıyoruz.
Köşe Yazıları Haberi
Kongre gelip-çattı

Günahıyla, sevabıyla bir yönetim dönemini daha geride bırakıyoruz. Geride kalan 17 haftalık döneme baktığımızda ligin ilk devresinde yönetim hatalarının, başarısızlıkların yaşandığı açık ve net ortada  neticede yapılan harcamalara ve desteklere karşın Van Büyükşehir Belediyespor kulüp yönetimi geçen süre içinde bir arpa boyu yol alamamıştır. Aslında söyleyecek fazla bir şey yok. Her şey gün ışığı gibi ortada her sezon başında gerek futbolcu gerekse hoca transferlerinde adeta rekor kıran yönetimler başarısız oldular.

 

Mevcut Yönetim Başarısız Oldu

Yönetimin büyük oranda yenileneceği bu kongrede bu yenilenme ile beraber hedefi de yenilenecek mi? Profesyonel ligde Van'ı temsil eden temsilcimiz Van büyükşehir Belediyespor'un yarın yapılacak kongresi merakla bekleniyor. Sezon başında kayyumun, iş adamlarının Van halkının, taraftarların ve basının büyük desteğini arkasına alan Abdullah Çalım başkanlığındaki kulüp yönetimi maalesef beklentilerin altında kalarak kendilerine güvenenleri hayal kırıklığına uğrattılar.

 

Vansesi Gazetesi yazı işleri müdürümüz ve geçmişte Vanspor kulübünde basın sözcülüğü görevinde bulunarak, başarılı bir yönetim sergileyen İkram Kali, ile birlikte Vansesi Gazetesinin spor sayfasında Vanspor kulübünün nasıl yönetileceğini ve nasıl idare edilebileceğini defalarca dile getirdik. Ama söylediklerimiz ve yazdıklarımızı dikkate almayan kulüp yöneticileri kafalarına göre sistematik bir şablon ve evrensel kulüp değerlerinden dem vurup hiç bir şey yapmadan başarısız bir yönetim sergilediler. Vanspor'u profesyonelce ve kurumsal mantık içerisin de yönetmek; elbette potansiyeli ve donanımları yüksek kişilerle olabilecek bir olgudur. Bu kulübü patron mantığıyla yöneteceğim derseniz, çok hata yaparsınız. Profesyonelleşmek sadece saha da yeteneklerini sergileyenlerin önüne konulan bir sıfat demek değildir.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı