Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 15:38
 
KURUKCU’DAN UÇAK BİLET FİYATLARINA TEPKİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, Van’daki yüksek uçak bilet fiyatları konusunda açıklamalarda bulunarak, “Van, Türkiye’nin en yüksek fiyatla uçan kentlerin başında gelmektedir. Bunun için Van’daki uçak seferleri bir an önce artırılmalı ve fiyatlar düşürülmelidir” dedi.
Van Haber Haberi
KURUKCU’DAN UÇAK BİLET FİYATLARINA TEPKİ

Vansesi Haber Merkezi

CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, Van’daki hava yolu ulaşımındaki sıkıntıların çözülmesi gerektiğini belirtti. Kurukcu, “Havayolu şirketlerin uçak sefer sayılarını azaltması nedeniyle özellikle Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen veya söz konusu illerden Van’a gelmek isteyen vatandaşlarımız uçak bileti bulamamaktadır. Bununla beraber uçak bilet fiyatlarının astronomik derecede yüksek fiyattan satılması konuyu içinden çıkılmaz hale getirmektedir” dedi.

Van’ın önemli yolcu potansiyeli olduğuna işaret eden Kurukcu, “İlimiz 1 milyon 200 bini aşkın nüfusuyla ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşım tercihinin genellikle havayolu olarak tercih edildiği önemli bir kenttir. Önceki yılların uçuş ve yolcu sayılarına bakıldığı zaman önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Ancak bu tabloya rağmen uçak sefer sayılarının arttırılmaması vatandaşlarımızın bölgede bulunan diğer havaalanlarına yönlendirilmelerine sebep olmaktadır. Havalimanı bakım onarım faaliyetlerinin Ekim 2018 tarihi itibariyle tamamlanmış olmasına rağmen kademeli düşürülen sefer sayılarını arttırılmaması nedeniyle vatandaşların mağduriyeti devem etmektedir. Günlerce bilet bulamayan vatandaşlar ve bileti yüksek fiyata almak zorunda kalan yolcuların yaptığı şikâyetler her geçen gün artmaktadır. Bilet fiyatları incelendiğinde Ankara ve İstanbul’a yapılan uçuş sayılarının az olması sebebiyle cereyan eden yüksek bilet fiyatları nedeniyle Van, Türkiye’nin en yüksek fiyatla uçan kentlerin başında gelmektedir. Bunun için Van’daki uçak seferleri bir an önce artırılmalı ve fiyatlar düşürülmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURUKCU’DAN, UÇAK, BİLET, FİYATLARINA, TEPKİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı