301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 18:27
 
MAVİ FULARLI KADINLAR VAN'IN 100. YILINA HAZIR
Sosyal medyada bir araya gelen ve 15 bine yakın üyesi bulunan Van Yemekleri Dostları Grubu Mavi Fularlı Vanlı kadınlar grubu, Van'ın 100 yılına ve Dünya Vanlılar Günü'ne sayılı günler kala gazetemizi ziyaret ettirler. Grup adına açıklamalarda bulunan Nuran Demirhan, Van'ın kurtuluşunun 100. yılı 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü'nü heyecanla beklediklerini belirterek, Van için göreve hazır olduklarını kaydetti.
Van Haber Haberi
MAVİ FULARLI KADINLAR VAN'IN 100. YILINA HAZIR

Evren Doğruer

Van’da herhangi bir derneğe, vakfa, kuruma bağlı olmadan, hiç bir yerden maddi destek almadan tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak Van Yemeklerini tanıtmak, belgelemek, sosyal yardım  etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla bir araya gelen Van Yemek Dostları Mavi Fularlı Kadınlar gazetemizi ziyaret ettiler.  Ziyaret nedeniyle kendi elleriyle  yaptıkları Van pastası   getiren Mavi Fularlı kadınlar imtiyaz sahibimiz Erdal Perihan ve  yazı işleri müdürümüz İkram Kali ile görüştüler.

"DÜNYA VANLILAR GÜNÜ'NÜ HEYECANLA BEKLİYORUZ"

Van'ın kurtuluşunun 100. yılı ve 2 Nisan  Dünya Vanlılar Günü'nü Van'da   ve Van dışında yaşayan  tüm Vanlıların, Van dostlarının heyecanla beklediğini  belirten  Nuran Demirhan, "Van'ın kurtuluşunun 100. yılı  bir dönemi içine alan tarih sürecidir. Hafızasını yitiren Van ve Vanlılar 100. yılda  tarihlerine yüzlerini dönerek hafızalarını tazeleyecekler.  Ayrıca 2 Nisan  2018'den itibaren her yıl Dünya Vanlılar Günü olarak kutlanacak. Ne mutlu Vanlılara ve Van dostlarına özel günümüz var. Vanlılarla birlikte tüm Türkiye'de  2 Nisan ve 100. yıl olan 2018 boyunca güzel etkinlikler gerçekleştirebileceğiz. 2 Nisan günü evlerimizde yaptığımız Van pastası ve Ayran aşını  Dünya Vanlılar Günü nedeniyle komşularımıza, konuklarımıza, çalışma arkadaşlarımıza  ikram edeceğiz. Van dışında  bulunan  vakıflar, federasyonlar illerinde vatandaşlara dağıtacaklar.   Vanlı olmanın haklı gururunu, farkını hem yaşayacağız hem yaşatacağız.   Dünya Vanlılar Günü  sempatik, herkesi kucaklayan, farkındalık yaratan  gündür. Buradan tüm Vanlılara, kurum ve kuruluşlara çağrı yapmak istiyorum. 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü birlikteliğimizi, sevgimizi, dayanışmamızı, farkımızı bütün  Türkiye'ye gösterebiliriz.  Van'ı doğru anlatan,  tanıtan birçok etkinlik yapabiliriz. 2 Nisan Van ve Vanlılar için çok önemli bir tarihtir. Bu güne  hepimizin içtenlikle sahip çıkması gerekir. Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan Vanlılar, Van dostları bir araya gelerek, kurtuluş günümüzü ve Dünya Vanlılar Günü'nü kutlayacak. Vanlılar olarak ilimizde bizde bu etkinliklerin en güzel şekilde sonuçlanması için birlikte hareket etmeliyiz. Gerek valiliğimiz, gerek belediyemiz  ve  gerekse Van TSO tarafından  2 Nisan gününde verilecek göreve de hazırız.  Herşey Van için" dedi.

VAN PASTASI JESTİNDE BULUNDULAR

Ziyarette grup yöneticisi Nuran Demirhan'ın yanı sıra Şükran Yurtkuran, Neslihan Güzel Duman, Hilal Dede, Hilal Görentaş, Elif Işık, Elif Akşitkutay, Tülay Sümer, Zehra Aygen, Hamiyet Çiçekel, Hatice Türkmen Yaşar, Sibel Çitak Gül, Arzu Lazoğlu, Figen Çakan Oral yer aldı.

İmtiyaz sahibi Erdal Perihan ve yazı işleri müdürü İkram Kali  Van pastası jestinde nazik ziyarette bulunan  Mavi Fularlı Kadınlara  teşekkür ederek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  

VAN İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Daha önce Hıdırıllezde, 2 Nisan Kurtuluş Gününde, Vansesi Gazetesinin 80. yılında,  Kadir Gecesi Boyalar Cami önünde, Van Turizm Fuarı'nda, Van Huzur Evinde Van yemekleri, Van pastası dağıtarak  etkinlikler düzenleyen, öğrencilere giyim yardımı yapan, Van Balığı tanıtımı  gerçekleştiren  Mavi Fularlı Vanlı Kadınlar, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun Van'a atanmasının ardından  Vali Konağı bahçesinde Zorluoğlu ailesine  Van kahvaltısını tanıtmışlardı.  Türkiye'ye isimlerini duyuran Mavi Fularlı kadınlar Vanlılardan büyük ilgi görüyor. 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı