301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 18:23
 
MELEN ÖRNEK DEVLET ADAMI VE POLİTİKACIDIR
Kadirşinas Vanlılar Derneği ve Final Okulları işbirliği ile düzenlenen "Ferit Melen'i Anma Programı" Final Okulları Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Konuşmacılar, Ferit Melen'in Van'a ve ülkesine yaptığı hizmetlere değinerek Melen'in Türk Siyasi Tarihi'nin çok önemli simalarından biri olduğunu söylediler.
Van Haber Haberi
MELEN ÖRNEK DEVLET ADAMI VE POLİTİKACIDIR

Evren Doğruer

 

Van'ın yetiştirdiği saygın devlet adamı ve politikacı, Van'da önemli eser ve hizmetleri olan eski Maliye ve Milli Savunma Bakanı, eski Başbakan merhum Ferit Melen vefatının 31. yılında rahmetle, saygıyla, özlemle anıldı. 3 Eylül 1988'de Ankara'da aramızdan ayrılan, Ferit Melen'in hayatını anlatan sunumun ardından konuşan Prof. Dr. Mithat Melen, babası Ferit Melen'i çeşitli yönleriyle anlatırken duygulandı.

Kadirşinas Vanlılar Derneği ve Final Okulları işbirliğiyle düzenlenen "Aramızdan Ayrılışının 31. Yılında Ferit Melen" anma programına Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Prof. Dr. Mithat Melen, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti ve CHP yetkilileri ile protokol mensupları ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Final Okulları Kurucu Müdürü Erol Etlan, Ferit Melen'in Van ve Vanlılar için çok önemli bir değer olduğunu belirterek, okullarında tüm öğrencilerine Ferit Melen'in kim olduğu ve Van için neler yaptığı bilgilerini anlatıldığını, gençlerin ve çocukların bu tür etkinliklerle Ferit Melen'i tanımalarının ve gelecek nesillere aktarılmasının sağlanması gerektiğini ifade etti.

Kadirşinas Vanlılar Derneği adına konuşan Fevzi Türkmen, Ferit Melen'in, Van için yaptığı hizmetlere değinerek Vanlıların Ferit Melen'i asla unutmayacağını belirtti. Türkmen, "Vanlıların saygıyla rahmet ve minnetle andıkları Ferit Melen "Van benim evladımdır" diyerek, Van'ı ne kadar sevdiğini sözlerine ekledi.

Ferit Melen'in Van ve Türkiye Siyasi Tarihine damgasını vuran çok önemli bir şahsiyet olduğunu belirten İrfan Kartal "Saygın devlet adamı olan merhum Ferit Melen'i ve yaptığı hizmetleri unutmak mümkün değildir, kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

Ferit Melen'in devlet adamlığına değinen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van'a büyük hizmetleri olan Ferit Melen'e Vanlıların daha çok sahip çıkması gerektiğini belirterek, Ferit Melen'in devlet adamlığı ve yaptığı hizmetlerin unutulmayacağını ifade etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Tarih Bölümü Doktora Öğrencilerinden Rıdvan Süslü Ferit Melen'le ilgili olarak yaptığı Tez çalışmasında, Ferit Melen'in doğduğu günden itibaren öğrencilik yılları, Siyasi Hayatı, Bakanlık ve Başbakanlık Dönemlerinde yaptığı faaliyet ve çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.

Merhum Ferit Melen'in oğlu Prof.Dr. Mithat Melen, konuşmasına duygu dolu ifadelerle başladı. Mithat Melen, Ferit Melen'in doğduğu Van ve ülkesi için yaptıklarını örneklerle anlatarak siyasetçi ve devlet adamı olarak babası Ferit Melen'le ilgili anılarını paylaştı.

 

Toplantı teşekkür ve anma toplantısının her yıl tekrar edilmesi dileğiyle ile sona buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MELEN, ÖRNEK, DEVLET, ADAMI, VE, POLİTİKACIDIR,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı