301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 14:22
 
Meral Akşener'den Kılıçdaroğlu'na öneri
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için CHP Genel Merkezi'ne gitti ve görüşme sonrası iki lideri "güçlü parlamento için çalışıyoruz" dedi. Akşener ''yol haritasının bir bütün olarak milletimizle paylaşılması konusunda önerim oldu'' dedi Kılıçdaroğlu ise bizim için keyifli bir öneri oldu açıklamasında bulundu.
Güncel Haberi
Meral Akşener'den Kılıçdaroğlu'na öneri

CHP Genel Merkezi'ne gelen Meral Akşener binaya girişinde açıklama yapmadı. Görüşmenin ardından Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklaması yaptı. İki lider de "güçlü parlamento için hedef birliği yaptıklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta, 24 Haziran sonrası parlamenter sisteme dönüşle ilgili yol haritasını belirlemek için ittifak yaptıkları muhalefet partisi liderlerine toplantı çağrısı yapmıştı.

Akşener’in yaptığı çağrı sonrası ilk görüşme bugün gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ağırladı. Görüşmenin ardından iki lider gazetecilerinin karşısına geçerek kısa birer açıklama yaptı.

MERAL AKŞENER: BİR ÖNERİM OLDU: Görüşmenin ardından iki lider gazetecilerinin karşısına geçerek kısa birer açıklama yaptı. İYİ Parti lideri Akşener açıklamasında “Gözlemlerimi, bilgilerimi sayın genel başkan ile paylaştım. Şöyle bir önerim oldu, kendileri de kabul ettiler. O öneri de bir komisyon kurulup, 24 Haziran'dan önce belki bir hafta içerisinde arkadaşlarımızın bir araya  gelip, parlamenter sistemin nasıl, seçimler alındıktan sonra ve parlamentodaki çoğunluk kazanıldıktan sonra ki öyle görünüyor.

 YOL HARİTASI PAYLAŞILSIN: Hangi aralık içinde, tarihinin nasıl olacağı, yol haritasının bir bütün olarak milletimizle paylaşılması konusunda önerim oldu. O nedenle ziyaret ettim. Sayın Karamollaoğlu ile de konuştum. O da olumlu baktı. Dolayısıyla millet ittifakının liderleri olarak bu konuyu paylaştım ve kendisine teşekkür ediyorum. Tarihinin nasıl olacağı, yol haritasının bir bütün olarak milletimizle paylaşılması konusunda önerim oldu. O nedenle ziyaret ettim. Sayın Karamollaoğlu ile de konuştum. O da olumlu baktı. Dolayısıyla millet ittifakının liderleri olarak bu konuyu paylaştım ve kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: BİZİM AÇIMIZDAN KEYİFLİ BİR ÖNERİ BU: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise açıklamasında “Seçim çalışmaları son derece rahat bir atmosferde gidiyor. Hükümetin bütün baskılarına karşın, devletin bütün imkanlarını kullanmalarına karşın, bu ülkeye demokratik parlamenter sistemi getirmek ve TBMM’yi daha güçlü kılan bir anlayışla yola çıktık. O yolda yürüyoruz. Vatandaşımız bizden şunu bekliyor.

EKİPLER ORTAK ÇALIŞMAYI YAPACAK: Güzel, parlamento çoğunluğu sağladığınız, cumhurbaşkanlığını aldınız ama hangi takvimde demokratik parlamenter sistemi gerçekleştireceksiniz? Sayın genel başkanın böyle bir önerisi oldu. Bizim açımızdan keyifli bir öneri bu. Birlikte demokratik parlamenter sistemi nasıl inşa edeceğimizi, parlamentoyu nasıl güçlendireceğimizi, yargının bağımsızlığı, milletvekillerinin parlamentoda özgür iradede oy kullanmalarını sağlamak ve bütün hukuk sistemini darbe hukukundan arındırmak, ekipler ortak çalışmayı yapacaklar” dedi.

Kaynak: İnternethaber

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı