Haber Detayı
07 Temmuz 2017 - Cuma 15:51
 
MÜFTÜ ARVAS'TAN VATANDAŞLARA UYARI: ŞİKAYET EDİN
Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, cami ve Kur'an kursu inşaatı için yardım adı altında Van'da işyerleri ve evleri gezerek, para toplayan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
Van Haber Haberi
MÜFTÜ ARVAS'TAN VATANDAŞLARA UYARI: ŞİKAYET EDİN

Burhan Ergin

 

Müftü Arvas, son zamanlarda cami ve Kur'an kurslarına yardım toplama adı altında yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatarak uyardı.

 

Gazetemize açıklamalarda bulunan Arvas, Van'da cami ve Kur'an kursu inşaatlarının ismi kullanılarak yardım toplandığına dair yoğun şikayetler geldiği belirtilerek, "Vatandaşlarımızın müftülüğümüze, Ulu camimize ve Kur'an kurslarımıza yoğun bir teveccühü gün geçtikçe artmaktadır. Bunu fark eden bazı kimseler müftülüğümüzün ismini kullanarak halkımızdan para topluyor. Bakın şuan Ulu Camimizde tadilat çalışmaları devam ediyor. Tadilat çalışmaları bir buçuk aya kadar bitiyor. Ulu camimiz son derece muhteşem olacak. Medine-i Münevvere'yi andıran bir hava esintisi olacak. Bu dolandırıcılar Ulu camimizin de ismini kullanarak vatandaşlarımızdan para topluyor. Biz vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Müftülüğümüz kesinlikle kapı kapı dolaşıp yardım talebinde bulunamaz. Yardıma ihtiyaç duyduğumuz anda  camilerde vatandaşlarımızdan gerekli yardımları talep ediyoruz. Zaman zaman ortaya çıkan ve sonra kaybolan, ardından tekrar ortaya çıkarak güzel Van insanının dini duygularını istismar etmek suretiyle para toplayan bu şahsiyetlerin Van'da bulunan Kur'an kursları ile hiçbir bağlantıları bulunmamaktadır. Bunu yapan kişilerin amacı camilerin ve Kur'an kurslarının adını kullanarak halkımızı aldatmak ve kendilerine şahsi menfaat temin etmektir" ifadeleri kullanılarak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini anlattı.

 

"YETKİLİLERE ŞİKAYET EDİN"

Müftü Arvas, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  "Sevgili halkımız; Kur'an kurslarının adını kullanarak para toplayanlarla karşılaştığında ya İl Müftülüğümüze telefon açarak ya da kendilerine en yakın yerde bulunan caminin İmam-Hatibiyle irtibata geçerek haber versinler. Kur'an kursları ile camiler adına yardım toplama işi Valiliğimizin izniyle yapılmaktadır. "Bizi aldatan, bizden değildir" hadisini hayatlarının vazgeçilmez ilkesi olarak kabul eden sevgili Van halkı; yalana ve aldatmaya başvurarak kendilerini kandırmaya çalışan bu dolandırıcılara asla itibar etmeyeceğine olan inancımız tamdır."

 

Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör: Hacı Yılmaz
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı