301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 17:57
 
Neden arayıp sormuyorsun?
Konumumuz ne olursa olsun, aramızdaki sevgi saygıya bağlı sosyal hukuk arayıp sormayı, acı ve tatlı günlerde yan yana olmayı gerektirir.
Köşe Yazıları Haberi
Neden arayıp sormuyorsun?

Van'ın sevgi saygı duyulan, yaşadığı şehrin kültürüne, ekonomisine, sosyal hayatına katkılar sağlayan eli öpülesi çok değerli  insanları var. Bunlardan bir kısmı vefat ederek aramızdan ayrıldı. Hayatta olanlar ise memleketinde kalarak veya farklı şehirlere yerleşerek yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.

 

Geçenlerde rahmetli babamın dükkan komşuları camcı Hikmet Sağlam'ın PTT caddesindeki iş yerine hal hatır sormak üzere uğradım. Hemen belirteyim. Gençlik dönemlerinde eski taksi yazıhanelerinden Ses Taksi de taksicilik yapan daha sonra esnaflığa geçen Hikmet Sağlam'ın çok güçlü ve güzel  sesi var.  Hikmet Abi  en zor türküleri başarıyla yorumlayan yeteneğiyle de bilinir  tanınır. Geçen yıllara rağmen sesinden  bugünde hiçbir şey kaybetmeyen, koca salonlarda mikrofonsuz türkü söyleyen Hikmet Abi  Kenan Temiz tarzındaki yorumuyla zamanında müzik çevrelerinin dikkatini çok çekmişti. Kendisine sahip çıkan olsaydı belki bugün Hikmet Sağlam'ın profesyonel sanatçı kişiliğinden ve  başarısından söz etmiş olacaktık. Sahipsizlik  şehrimizin her alanda yaşandı yaşanmaya da devam ediyor.  

 

Neyse…

 

İçeri girdiğimde dükkânın orta yerinde odun sobası yanıyordu. Nisan ayı olmasına rağmen havalar ısınmadığından sobanın sıcağı  hoş geliyordu doğrusu. Sobanın  yanı başında duran kürsülerin birinde oturup soluklandıktan sonra, "Abi sobayı daha kaldırmamışsın dedim."  Elmasla kestiği camı bırakarak, "Bilirsin 20 -22 Nisan arasında yaşanan camuşkıran soğukları  var. Van'da  sobalar ondan sonra  kalkar. Camuşkıran geçmeden canımız pek ısınmaz" dedi.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neden, arayıp, sormuyorsun?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı