301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 13:35
 
Öğrenciler yapay zeka üzerine tartışıp yarıştılar
Selahaddin-i Eyyübi İMKB Anadolu Lisesinde yaklaşık 2 aydır devam eden sınıflar arası münazara yarışması finali renkli görüntülere sahne oldu.
Van Haber Haberi
Öğrenciler yapay zeka üzerine tartışıp yarıştılar

Vansesi Haber Merkezi

Münazaranın finalinde son zamanların en güncel konularından biri olan “Yapay zekalara bilinç ve duygunun kazandırılıp kazandırılmaması’ konusu karşılıklı olarak tartışıldı.

Oldukça hararetli tartışmalara sahne olan münazara finalinde 12-G sınıfı öğrencileri mutlu sona ulaştı.

Programın sonunda yapılan etkinliğin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, öğrencilerin kendini geliştirmesi, öz güveni, konuları tartışması bakımından yapılan münazara yarışmasının son derece önemli olduğundan söz etti.

Tevke, “Güzel bir program oldu. Öğrenciler bu tür yarışmalarda iletişim yönlerini oldukça iyi geliştirme fırsatı buluyor. Öğrencilerimiz kendilerini güzel bir şekilde ifade ediyor. Öğrencilerin gündemi takip etmesi, gündem üzerinden yorum yapma kabiliyetine sahip olmaları ayrı bir güzellik. Bu tür programların tüm okullarda yapılması lazım. Böyle bir etkinlik düzenledikleri için okul yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, birinci ve ikinci olan gruplara madalyalarını takdim etti.

Programa Vanlı Şair Müştehir Karakaya, İl Milli Eğitim Özel Kalem Müdürü Hamiyet Arslan, İl Milli Eğitim Avukatı Çiğdem Alparslan, Okul Müdürü Kamuran Deniz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler, yapay, zeka, üzerine, tartışıp, yarıştılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı