301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 09:41
 
OLAĞAN ÜSTÜ KONGRE ÇAĞRISI YAPTI
Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, maddi imkanlardan dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek,”Esnafımızı, iş adamlarımızı, Van halkını ve taraftarları birliğe desteğe çağırıyoruz. Yeter ki, destek sunulsun, sahip çıkılsın olağan üstü kongre kararı yarım saat içinde alınır. Anlayana zaten bu bir olağan üstü kongre çağrısıdır” dedi.
Vanspor Haberi
OLAĞAN ÜSTÜ KONGRE ÇAĞRISI YAPTI

Rıdvan Can

Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, takıma kimsenin destek çıkmadığını belirterek, giderlerin büyük bir bölümünün yönetim tarafından karşılandığını söyledi. 

Yenitürk, sosyal medyada haksız eleştirilere maruz kaldığını belirterek, “Arkadaşlar yasalardan kararlardan haberiniz yok. Sayıştay ve Danıştay kararlarına göre profesyonel takımlara tek nakti yardım yapılamıyor. Önceki yönetimlerde belediyelerin, kurumların ve taraftarların maddi yardımlarıyla yönetiliyordu.  Yöneticiler bir TL dahi masraf etmiyorlardı.  Şimdi takımın tüm giderlerinin yüzde sekseni yönetim tarafından karşılanıyor. Ben geldiğim günden beri sesleniyorum. Bu iş sadece yönetimin ve bir kişinin işi değil, buna rağmen bir yıldır giderlerin ve bırakılan borçların yüzde seksenini cebimizden karşılıyoruz. Vanspor ve Van sevdası olmasaydı bugün bıraksaydık takımın deplasmana gitme şansı yoktu.  Serzenişimin sebebi Vanspor sevgisidir” dedi.

“Olağan üstü kongre çağrısı yapıyorum”

Maddi nedenlerden dolayı büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Yenitürk, “Yetkiler, iş adamlarımız, esnaflarımız sesimizi duysun. Şampiyonluk hedeflerken son üç beş maçta çaresiz duruma düşmeyelim. Dört alt yapı futbol takımlarımızın, voleybol, basketbol ve atletizm takımlarının masraflarının yüzde seksenini yine bizler karşılıyoruz. Takım Antalya kampındayken, basketbol ve voleybol takımlarımızla iki hafta ilgilenemedik. İki hafta takımlar deplasman maçlarına gönderilemedi. Bunu hepiniz duydunuz. Biz sesimizi duyurmazsak Van Büyükşehir Belediyespor aynı duruma düşer. Bizlerde Van Büyükşehir Belediyespor'un bu duruma düşmemesi için çaba harcıyoruz.  Esnafımızı, iş adamlarımızı, Van halkını ve taraftarları birliğe desteğe çağırıyoruz. Yeter ki,  destek sunulsun, sahip çıkılsın olağan üstü kongre kararı yarım saat içinde alınır.  Evet, gerçekten on binlerce taraftarı olan Van Büyükşehir Belediyespor'a yazıktır. Yanlış, taraflı ve haksız eleştiriler yapmayalım. Anlayana zaten bu bir olağan üstü kongre çağrısıdır. Bu serzenişimiz sahiplenme ve birlik çağrısıdır” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OLAĞAN, ÜSTÜ, KONGRE, ÇAĞRISI, YAPTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı