301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 18:19
 
Onur duydum
Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Van’a Saygı ve Vefa” gecesinde şahsım “Van’a Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.
Köşe Yazıları Haberi
Onur duydum

Biz bu şehirde doğduk büyüdük.

 

Bu şehrin acıları ve sevinçleriyle yoğrulduk.

 

Bu şehrin ninnileriyle uyuduk. Bu şehrin kuşlarının sesleriyle uyandık. Bu şehrin sokaklarında, bahçelerinde, tarlalarında oynadık. Bu şehrin bostanlarında yetişen doğal sebzeler ve bahçelerinde yetişen meyvelerle lezzeti tattık. Bu şehrin kehriz ve zernebat sularından kana kana içtik. Bu şehrin kavak ve söğüt ağaçlarının gölgelerinde dinlendik.

 

Bu şehrin dağlarında uşkun, kekik topladık. Yine bu şehrin dağlarından eşeklerin sırtında getirilen kar'lar ile yapılan dondurmayı yiyip, karla soğutulan hakiki limonataları içerek serinledik.

 

Bu şehrin sinemalarında izlediğimiz filmlerle İstanbul'u görme hayalleri kurduk. Bu şehrin türküleriyle coşup, ağıtlarıyla hüzünlendik. Bu şehrin davul zurnası eşliğinde halay çektik, manilerinde söze anlam kattık.

 

Bu şehrin denizinde yüzüp, kumsalında güneşlendik. Bu şehirde paytona binip ‘arkaya yağlı kırbaç’ yedik. Bu şehrin huzurlu gecelerinde hayaller kurarak yıldızları saydık. Ay ışığının aydınlattığı gecelerde bahçeleri suvararak (sulama) suya doyurduk. Bu şehrin oturma gecelerinde bir araya gelip kavurga, hedik yiyerek hikâyeler dinledik. Bu şehrin kalesinin zirvesinde eski şehre ve tarihe saygıyla selam durduk. Bu şehrin bahçeli evlerinin çardaklarında ailece semaver çayı eşliğinde doyumsuz kahvaltılar yaptık.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı